40 Biegu Grzymalitów w Chodzieży cz. III dzieci

Piotr Ślęzak
Odbył się 40 Bieg Grzymalitów i także 38 Mały Bieg Grzymalitów na starcie którego stanęli uczniowie okolicznych szkół podstawowych i przedszkoli

W sobotę 18 maja w Chodzieży odbył się 40 jubileuszowy Bieg Grzymalitów na starcie którego stanęło 400 zawodników. Bieg odbywał się wokół Jeziora Miejskiego w Chodzieży na dystansie 5.1 km. Jest to najstarszy bieg w powiecie chodzieski i jeden z najstarszych w Polsce cieszący się dużym zainteresowaniem biegaczy. Jak się okazało drugie miejsce w klasyfikacji generalnej zajął 22 letni biegacz z powiatu chodzieskiego Norbert Zodrow, który od pewnego czasu zajmuje czołowe miejsca podczas zawodów biegowych.

Tuż przed biegiem pamiątkowe statuetki otrzymały osoby, które przez wiele lat udzielały się przy organizacji Biegu Grzymalitów.

Zwycięzcą Biegu Grzymalitów został Rafał Stachowski z Piły z czasem 6.21, drugi był Norbert Zodrow z Rataj z czasem 16.39, a trzeci to Marcin Fehlau z Chomięcic z czasem 17.05.

Wśród pań zwyciężyła Monika Stachowska z Piły z czasem 17.54, druga była Karolina Bielecka z Michałowa z czasem 18.31, trzecia była Ewelina Salwa z Piły z czasem 18.51.

Najszybszym biegaczem z powiatu chodzieskiego był oczywiście Norbert Zodrow, drugi był Damian Tupaj z Zacharzyna z czasem 17.28, a trzeci Patryk Szulc z Chodzieży z czasem 17.59.

Wśród mieszkanek powiatu chodzieskiego zwyciężyła Jusia Skibińska ze Studzieńca z czasem 23,33, druga była Katarzyna Grabowska z Chodzieży z czasem 23.41, a trzecia Marta Nowak z Chodzieży z czasem 23,56.

Wcześniej odbyły się biegi dla dzieci podczas 38 Małego Biegu Grzymalitów.

Na dystansie 600 m. zwyciężył Marcel Czekała SP Budzyń i Kornelia Krzykawska z SP Budzyń.
Bieg na dystansie 1100 m. zwyciężyli: Mateusz Michałek SP 3 Chodzież i Natalia Tomkowiak SP Margonin.
Na dystansie 1100 klasy starsze zwyciężyli: Aleksander Gałkowski SP 3 Chodzież i Zuzanna Walerowska z SP 1 Chodzież.

Nagrody po biegu wręczyli: starosta Adrian Urbański, wiceburmistrz Piotr Witkowski, dyrektor MOSiR Michał Strumnik i zwycięzca pierwszego Biegu Grzymalitów Henryk Paskal.