18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Gniezno: Gimnazjum nr 4 obchodziło Dzień Patrona

Paweł Brzeźniak opr.
Gniezno: Gimnazjum nr 4 obchodziło Dzień Patrona
Gniezno: Gimnazjum nr 4 obchodziło Dzień Patrona Gimnazjum nr 4 w Gnieźnie
„Gimnazjalisto! I Ty możesz zostać Noblistą!” to jedno z wielu haseł, które przyświecało uczniom Gimnazjum nr 4 im. Polskich Noblistów w Gnieźnie w czasie dorocznego Dnia z Patronami Szkoły. Święto to obchodzone jest 10 grudnia, czyli w dniu wręczania Nagrody Nobla.

Gniezno: Gimnazjum nr 4 obchodziło Dzień Patrona

Z okazji tego święta, gimnazjaliści z „Czwórki”, pracując metodą projektową, starają się pogłębić swoją wiedzę dotyczącą Patronów. Jest to dobry moment na to, by poznać nie tylko ciekawostki z ich życia, ale również dokonania, czy twórczość. Każdego roku uczniowie na poszczególnych poziomach poznają i wykonują zadania związane z dwojgiem, spośród plejady Polskich Noblistów. Pierwszoklasiści „spotykają się” tego dnia z Marią Skłodowską – Curie oraz Henrykiem Sienkiewiczem, drugoklasiści z Wisławą Szymborską i Władysławem Reymontem, zaś trzecioklasiści z Czesławem Miłoszem i Lechem Wałęsą.
Zdecydowanie najciekawszym, zdaniem gimnazjalistów, zadaniem jest przygotowanie przez każdą z klas portretu sobowtóra Noblisty.

Z nich to powstaje specjalna „Galeria sobowtórów”, której przyświeca hasło „Gimnazjalisto! I Ty możesz zostać Noblistą!”. Zmierzając „Śladami Polskich Noblistów”, uczniowie klas trzecich tworzyli plakaty prezentujące miejsca związane z podróżami Patronów. Trzecioklasiści mieli także okazję zaprezentować swoje zdolności aktorskie w specjalnie przygotowanych na tę okazję scenkach pod hasłem „Poetyckie pejzaże” do wiersza Czesława Miłosza pt. „Piosenka o końcu świata”.

Natomiast zadaniem drugoklasistów było wykonanie kolażu do wiersza Wisławy Szymborskiej pt. „Radość pisania”. Stworzone przez gimnazjalistów prace okazały się niezwykle ciekawe i oryginalne. Na tym poziomie uczniowie mieli również niecodzienną okazję „spotkania” z jednym z Noblistów, a wszystko za sprawą prezentowanych wywiadów z Władysławem Reymontem. Dzięki nim mogli poznać nie tylko ciekawostki z życia literata, ale również poczuć smak epoki, w której żył, dzięki bogatym strojom, w których występowali rozmówcy.

Z kolei uczniowie klas pierwszych, wykonując prace pod hasłem „Czytaj z Noblistami”, stworzyli specjalne zakładki do książek, na których znalazły się ciekawostki oraz fotosy związane z Marią Skłodowską – Curie oraz Henrykiem Sienkiewiczem. Ci gimnazjaliści mogli również zaprezentować się przed szerszą publicznością w czasie specjalnego pokazu mody. Specjalnie na tę okazję stworzone zostały kreacje, w których, w czasie oficjalnych spotkań, mogła występować Maria Skłodowska – Curie oraz stroje z podróży Henryka Sienkiewicza.

od 7 lat
Wideo

Jak czytać kolory szlaków turystycznych?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gniezno.naszemiasto.pl Nasze Miasto