Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Gniezno: "Dwójka" podsumowała projekt 2017/2018 „Rokiem dla Niepodległej” [FOTO, VIDEO]

Sona Ishkhanyan
Dziś w sali gimnastycznej "Dwójki" odbyło się uroczyste podsumowanie działań w ramach projektu.
Dziś w sali gimnastycznej "Dwójki" odbyło się uroczyste podsumowanie działań w ramach projektu. Sona Ishkhanyan
Wpisując się w ogłoszony przez ministra edukacji rok 2017/2018 „Rokiem dla Niepodległej” w Szkole Podstawowej nr 2 odbywało się szereg konkursów, quizów i wydarzeń pod hasłem "Póki Polska żyje w nas... Póty nie zginie!". Dziś w sali gimnastycznej "Dwójki" odbyło się uroczyste podsumowanie działań w ramach projektu.

Gniezno: "Dwójka" podsumowała projekt z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości [FOTO, VIDEO]
W związku z 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości, Minister Anna Zalewska ogłosiła obecny rok szkolny 2017/2018 „Rokiem dla Niepodległej”.

Szkoła Podstawowa nr 2 w Gnieźnie do zadania przygotowała się solidnie. Opracowany został cały projekt, którego celem było edukacja poprzez liczne konkursy tematyczne, ciekawe spotkania i rozmowy o patriotyzmie zarówno tamtych lat, jak również w czasach współczesnych. Wszystkie działania miały upamiętniać zarówno 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości, 100-lecie Powstania Wielkopolskiego, ale także 100-lecie powstania piłki ręcznej w Polsce.

-Zrodził się pomysł stworzenia projektu edukacyjnego, który upamiętnia stulecie odzyskania niepodległości, stulecie Powstania Wielkopolskiego. Dołączyliśmy do tego stulecie powstania piłki ręcznej w Polsce. Sport ten jest związany z naszym województwem, ponieważ powstał w miejscowości Szczypiorno. Projekt pod hasłem "Póki Polska żyje w nas... Póty nie zginie!" obejmował wszystkie przedmioty szkolne, podczas których realizowano różne inicjatywy i działania, celem których było godne upamiętnianie wszystkie wyżej wymienione wydarzenia. Podczas zajęć szkolnych i innych organizowanych spotkaniach omawialiśmy różne oblicza patriotyzmu. W tym celu zorganizowaliśmy spotkania m.in. z dr Bartłomiejem Wróblewskim, poznańskim prawnikiem, który zdobył Koronę Ziemi, z Bogumiłem Bieleckim, dokumentalistą historii naszego miasta. Nasi goście pokazywali jak w ich życiu i w ich pasjach uwidacznia się patriotyzm. Zaprosiliśmy także sportowców z dwudziestolecia międzywojennego, którzy opowiadali jak wyglądał wówczas patriotyzm, co przekładaliśmy także na czasy współczesne omawiając np. działania znanego polskiego koszykarza Marcina Gortata za granicą - mówiła Hanna Kwaśniewska, twórczyni i koordynatorka projektu, nauczycielka SP nr 2 w Gnieźnie. Jak dalej zaznaczyła projekt cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów, którzy aktywnie się włączali zarówno do udziału w konkursach, jak również na spotkaniach z gośćmi.

- Uczestniczyłam w organizowanym przez szkołę konkursie wiedzy o naszym patronie i zajęłam pierwsze miejsce. Moim zdaniem z projektu każdy z nas mógł wiele się nauczyć z historii poprzedniego wieku, o bohaterach naszego miasta, poznać i porozmawiać z ciekawymi osobami - mówi Weronika Łukasiewicz z klasy 6a.

od 12 lat
Wideo

echodnia.eu Świętokrzyskie tulipany

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gniezno.naszemiasto.pl Nasze Miasto