Gniezno. Niezwykła pasja 8-letniej Julki. Zajęła 4 miejsce w zawodach pole dance! [FOTO]

Hanna Komorowska-Bednarek
Choć ma dopiero 8 lat, jest filigranowa, to ma wielką pasję. 8-letnia gnieźnianka, Julia Górzyńska zajęła czwarte miejsce w Ogólnopolskich zawodach pole dance.

W ostatnim tygodniu września w Rokietnicy pod Poznaniem odbyły się niezwykłe zawody. Pole Dance Kids Amator to kategoria dla dzieci w wieku od 7 do 12 lat, a do miasta zjechali zawodnicy z całej Polski! Wśród nich znalazła się ledwie 8-letnia dziewczynka, Julia Górzyńska, która zajęła wysokie, 4. miejsce!

Jak to się stało, że gnieźnianka zakochała się w tym sporcie?

- Julka trenuje od trzech lat. Rozpoczęliśmy około 3 lata temu w klubie Euforia Gniezno. Julka miała raptem 5 lat! Po teledysku Komodo stwierdziła, że chce to robić

– relacjonuje dumna mama 8-latki, Anna Górzyńska.

W małym ciele wielki sportowy duch. 7-letnia Julka z Gniezna trenuje pole dance!

Z czasem sport przerodził się w wielką pasję Julki. Na jaw wyszło, że ma świetne predyspozycje do trenowania. Choć taniec na rurze dotąd kojarzył się raczej negatywnie, to okazało się, że jest on często trenowanym i wymagającym sportem. Kibicowali jej rodzice i początkowo sceptycznie nastawiona rodzina.

Młoda gnieźnianka z czasem robiła ogromne postępy i w zeszłym roku wystąpiła na ogólnopolskich zawodach. W tym roku startowała kolejny raz i w kategorii „amator” otarła się o podium, a to już ogromny sukces! Na co dzień dziewczynka chodzi do Szkoły Podstawowej nr 10 w Gnieźnie, a oprócz pole dance Julka trenuje jeszcze akrobatykę i aerial hoop, czyli akrobatykę powietrzną na kole. To dziecko wielu talentów!

Gniezno. Niezwykła pasja 8-letniej Julki. Zajęła 4 miejsce w...