MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Krata na tarasie widokowym. Miasto się tłumaczy

Paweł Brzeźniak
materiał UM Gniezno
W poniedziałek informowaliśmy Was o dość specyficznym pomyśle miejskich urzędników. Chodzi o zamontowanie kraty na tarasie widokowym na terenie Doliny Pojednania.

O sprawie z wczoraj możecie przeczytać TUTAJ.

Jak przekonuje nas Anna Dzionek, rzecznik Urzędu Miejskiego w Gnieźnie, stosowane w tej chwili rozwiązanie jest tymczasowe. – W pierwszej kolejności Miasto Gniezno pracuje nad rewitalizacją parków. W kolejnym etapie nastąpi poszukiwanie nowej funkcji i rewitalizacja Doliny Pojednania. Powodów decyzji montażu kraty było kilka. Po pierwsze od długiego czasu zakończenie „tarasu widokowego” zmieniło się w toaletę miejską. Zanieczyszczeń, mimo regularnego sprzątania, było tak wiele, że zapach unoszący się w pobliżu był bardzo dokuczliwy. Ponadto na skarpie znajdują się schody zwisające nad powierzchnią ziemi, które zwłaszcza wieczorem i dla osób nieznających terenu są bardzo niebezpieczne – mówi Anna Dzionek. Taras widokowy w Dolinie Pojednania stał się też miejscem spotkań, szczególnie w celu spożywania alkoholu, co stwarza zagrożenie dla osób przemieszczających się Doliną Pojednania. Wyżej opisane zjawiska nasilają się szczególnie nocą i wieczorem.

Miasto planuje, aby bramka była otwarta w dzień a zamykana na noc. Na potrzebę rozwiązania tego problemu zwracała uwagę także Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna, która kontrowała Dolinę Pojednania w ostatnich tygodniach.

Jak udało nam się dowiedzieć, monitoring miejski nie obejmuje tego miejsca. – Teren ten podobnie, jak całe miasto nadzorowany jest przez Straż Miejską, nie sposób jednak w oddelegować tam strażnika, żeby pilnował tego miejsca w sposób ciągły.Należy podkreślić, że bramka nie blokuje dostępu do tarasu widokowego, gdyż de facto kończy się on w miejscu posadowienia bramki. Od niego dalej widok przesłaniają drzewa – dodaje rzecznik urzędu.

O instalacji bramki, jako rozwiązaniu tymczasowym, poinformowany został Miejski Konserwator Zabytków. Jej koszt wyniósł 3 642,15 zł brutto.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak kupić dobry miód? 7 kroków

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gniezno.naszemiasto.pl Nasze Miasto