Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Maxcess - nowoczesny zakład produkcyjny powstaje w gminie Łubowo. WIDEO

Paweł Brzeźniak
Paweł Brzeźniak
Wideo
od 16 lat
Maxcess - nowoczesny zakład produkcyjny powstaje w gminie Łubowo. W poniedziałek, 16 października zorganizowano uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod nowy obiekt.

Maxcess - nowoczesny zakład produkcyjny powstaje w gminie Łubowo

Maxcess, światowy lider w dziedzinie innowacyjnych produktów i usług dla zautomatyzowanych aplikacji do obsługi linii produkcyjnych, przenosi swój główny europejski zakład produkcyjny do powstającej strefy ekonomicznej w gminie Łubowo, co przekłada się na wartość dodatnią dla regionu. To strategiczne posunięcie podkreśla zaangażowanie Maxcess w innowacje, rozwój i wspieranie lokalnej gospodarki oraz pomoc klientom w lepszej, szybszej i inteligentniejszej pracy.

Historia Maxcess w Europie sięga 1955 roku, kiedy to firma otworzyła swoje pierwsze europejskie biuro w Niemczech, zlokalizowane w regionie Frankfurtu. Znaczącym kamieniem milowym było zatrudnienie pierwszego pracownika w Polsce w 2006 roku. W kolejnych latach Maxcess dalej umacniał swoją pozycję w Polsce, czego kulminacją było utworzenie zakładu produkcyjnego, który obecnie zatrudnia około 160 pracowników. Już w 2020 roku wizja większego i bardziej nowoczesnego obiektu zaczęła nabierać kształtów.

W 2022 roku wybrano grunt w Fałkowie, kładąc podwaliny pod rozbudowę. Miejsce to oferuje najlepsze warunki dla optymalnej lokalizacji zakładu i długoterminowego rozwoju produkcji. Ceremonia wmurowania kamienia węgielnego zaplanowana jest na październik tego roku, a firma spodziewa się sfinalizowania linii produkcyjnych i uroczystego otwarcia firmy w nowej lokalizacji w kwietniu 2024 roku.

Andrzej Łozowski, wójt gminy Łubowo:

- Bardzo cieszymy, że to będzie zakład pracy, a nie magazyn. Z tego, co wiem, nowoczesna obróbka metali, czyli produkcja linii technologicznych czy urządzeń do przemysłu papierniczego, poligraficznego ma duże znaczenie dla rynku pracy. Z jednej strony potrzebne są wykwalifikowane kadry, a jednocześnie ta inwestycja będzie oddziaływać nie tylko na naszą gminę, ale także na Gniezno i okolice. To ważne, choćby ze względu na szkoły zawodowe, bo uczniowie będą mogli odbywać tutaj praktyki

Alexander Haid, generalny dyrektor na Europę, wyraził swój entuzjazm z powodu przeprowadzki:

- Nasza nowa lokalizacja w gminie Łubowo doskonale wpisuje się w naszą wizję rozwoju i innowacji. Oferuje atrakcyjne środowisko, które będzie sprzyjać opracowywaniu nowych produktów i usług, przy jednoczesnym korzystaniu z lepszych połączeń transportowych i nowoczesnej, wypełnionej światłem przestrzeni roboczej. Firma jest liderem w opracowywaniu i produkcji najnowocześniejszych produktów technologicznych zarówno na rynek europejski, jak i światowy, co jest przykładem naszego zaangażowania w lokalny rozwój i międzynarodowy wpływ

- Wierzymy we wspieranie naszych pracowników poprzez oferowanie im doskonałych warunków zatrudnienia w zupełnie nowym budynku fabryki oraz możliwości rozwoju zawodowego, a także kompleksowego pakietu świadczeń socjalnych. Realizując naszą strategię rozwoju, naszym celem jest ciągłe tworzenie nowych miejsc pracy, przyczyniając się do dobrobytu regionu

- mówi Joanna Stanczewska, kierownik personalny w Maxcess Polska i podkreśla zaangażowanie firmy na rzecz swoich pracowników.

- Scentralizowanie operacji pod jednym dachem zapewnia strategiczną przewagę. Obecne portfolio produkcyjne obejmuje szereg produktów, w tym produkty dla linii przemysłowych obejmujących takie procesy jak: nawijanie, prowadzenie, cięcie oraz transportowanie materiału. Maxcess planuje w przyszłości dodać kolejne linie produkcyjne

- mówi Paweł Kasprzak, dyrektor operacyjny w Maxcess Polska.

Ta strategiczna relokacja stanowi podwójną szansę, przynosząc korzyści nie tylko Maxcess, ale także dynamicznemu regionowi Łubowo. Decyzja o relokacji jest poparta trzema kluczowymi celami: ułatwieniem wzrostu rentowności, zwiększeniem konkurencyjności i dostępem do pojawiającej się puli wykwalifikowanych pracowników. Nowy zakład Maxcess może w przyszłości powiększyć swoją załogę do około 350 pracowników.

Strategia Maxcess konsekwentnie obejmuje inwestycje w nowoczesne technologie. W nowym obiekcie będzie takie samo podejście, stopniowe unowocześnianie maszyn, sprzętu i oprogramowania zapewni firmie konkurencyjność na przyszłość. Kładąc silny nacisk na zrównoważony rozwój, Maxcess jest zaangażowany w promowanie bardziej ekologicznej przyszłości. Obejmuje to możliwość zainstalowania paneli słonecznych dla energii odnawialnej, zwiększając w ten sposób efektywność energetyczną.

Maxcess podkreśla swoje zaangażowanie w lokalną społeczność regionu Łubowo, oferując możliwości pracy w międzynarodowej, rodzinnej firmie w nowoczesnym miejscu pracy.

Ta przeprowadzka symbolizuje przełomowy moment dla firmy Maxcess, podkreślając jej zaangażowanie w innowacje, zrównoważone praktyki i wzrost gospodarczy.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na gniezno.naszemiasto.pl Nasze Miasto