MKK Gniezno z kolejnym zwycięstwem w II lidze

Paweł Brzeźniak opr.
Foto Intro Photography
W sobotę w hali II LO w Gnieźnie odbył się mecz pomiędzy drużyną Sklepu Polskiego MKK Gniezno z rezerwami Trefla Sopot. Było to bardzo istotne spotkanie w kontekście fazy play-off.

Mecz rozpoczął się bardzo nerwowo, kilka nieporozumień w obronie spowodowało, że to goście objęli prowadzenie i przeważali w pierwszej kwarcie. Dość duża nieskuteczność gości z linii rzutów osobistych, spowodowała, że prowadzili oni tylko 18:19. W drugiej odsłonie do głosu doszli koszykarze z Pierwszej Stolicy, szybko niwelując straty, a nawet wychodząc na kilkupunktowe prowadzenie przed przerwą (38:34). Gnieźnianie nie byili przed tym meczem stawiani w roli faworyta. Takze tym bardziej była ucieszona licznie zgromadzona publiczność tym co zobaczyła w drugiej połowie meczu. Kluczowa dla losów spotkania okazała się trzecia kwarta. Dobra gra w obronie poskutkowała kilkoma przechwytami i szybko zakończonymi kontrami gnieźnian. W tym fragmencie udało się zdobyć dość bezpieczną przewagę, która sięgała 15 pkt (67-52).

yła to dość spora zaliczka przed ostatnią częścią. W tej, gospodarze nie zwalniali, powiększając różnicę punktową nawet do 22 pkt (85-63). Niestety po czasie wziętym przez trenera gości coś zacięło się w grze MKK. Na domiar złego koszykarze z Sopotu dostali wiatru w żagle i zaczęli zmniejszać deficyt punktowy, wykorzystując błędy gnieźnian. Przewaga uzyskana we wcześniejszych odsłonach okazała się jednak bezpieczna i gospodarze spokojnie „dowieźli” wygraną do końca. Mecz zakończył się wynikiem 87-81. Jak zawsze pełna hala kibiców, była świadkiem ciekawego spotkania pomiędzy obiema sąsiadującymi ze sobą w tabeli drużynami. Zostały 3 kolejki do końca sezonu zasadniczego, walka o Playoffy trwa !!

Kolejny mecz w Gnieźnie już 18 lutego o 16:00. Przeciwnikiem gnieźnian będzie zespół Domino Inowrocław.