Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Młodzi medaliści u prezydenta

IB
Dwoje zawodników GTT "Diament" przyjechało z finałów XVIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży z sukcesami.

Dzisiaj z młodymi sportowcami spotkał się prezydent Gniezna Jacek Kowalski. Wręczył im pamiątkowe upominki oraz bony na zakup sprzętu sportowego.

Podczas finałów, które odbyły się w lipcu w Płocku, Izabela Furtak zdobyła złoty medal i tytuł Mistrzyni Polski Juniorek Młodszych. Wice,mistrzem Polski Juniorów Młodszych i srebrnym medalistą został Mateusz Ratajczak.

Zawodnicy rozpoczęli od pływania na 600 m, następnie mieli do pokonania 15 km na rowerze po trudnej, górzystej trasie i 3 km biegu po starówce Płocka.

- Jeszcze nigdy nie widziałem takiego finiszu w triathlonie - mówi Waldemar Siwka, prezes Gnieźnieńskiego Towarzystwa Triathlonowego "Diament". - W czołówce przed metą walczyły trzy zawodniczki, rywalizacja była bardzo zacięta. Izabela okazała się o kilkanaście sekund lepsza.

GTT "Diament" zajął także pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej klubów, zdobywając 41 punktów. Drugi w rankingu klub, "Juwenia" Wrocław, miał ich 19.

To jedyny sukces gnieźnieńskich młodych sportowców w ostatnim czasie. W finale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w strzelectwie sportowym brązowy medal zdobył Hubert Zyk.