Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Powiat gnieźnieński - Myśliwi odznaczyli za pomoc

Redakcja
Łowczy działający na terenie powiatu gnieźnieńskiego podsumowali ostatnie pięć lat swojej działalności. Wręczyli również podziękowania

Na specjalnie w tym celu zorganizowanym spotkaniu myśliwi podziękowali również osobom, które wspierają ich działalność, między innymi przekazywali środki na zakup zwierząt leśnych. Podziękowanie oraz specjalne odznaczenia odebrali: Krzysztof Ostrowski, starosta gnieźnieński, Tadeusz Bąkowski, wójt gminy Kiszkowo, Włodzimierz Le-man, wójt gminy Gniezno oraz Janusz Kamiński, wójt gminy Mieleszyn.

- Dzisiejszy postęp cywilizacyjny oraz chociażby postępująca mechanizacja rolnictwa powodują, że populacja zwierząt leśnych jest coraz mniejsza. W niektórych przypadkach za taki stan rzeczy odpowiedzialne są również drapieżniki. Dlatego my co jakiś czas wypuszczany te gatunki, które są zagrożone wyginięciem - tłumaczy Jerzy Modrzejewski, łowczy rejonowy, członek Polskiego Związku Łowieckiego.

I tak, tylko w ostatnim czasie w ramach programu realizowanego przez Urząd Marszałkowski, koło "Szarak" z Witkowa otrzymało 70 sztuk zajęcy, koło "Bażant" z Gniezna - 50 sztuk a koło "Sarna" z Kłecka - 40 zajęcy. Natomiast starostwo powiatowe w Gnieźnie zakupiło 270 sztuk kuropatw.

Jak informuje Ewa Michalak, rzecznik prasowy starostwa, ptaki zostały wówczas przywiezione z Ośrodka Hodowli Zwierzyny Zarządu Głównego Polskiego Związku Łowieckiego z Dębna koło Sochaczewa i rozdzielone między 13 kół łowieckich, które dzierżawią obwody łowieckie na terenie powiatu gnieźnień-skiego.
To jednak nie jedyna pomoc udzielona łowczym przez ten samorząd. - Wspierając inicjatywę zasiedlenia terenów zielonych kuropatwami oraz realizację programu odbudowy zwierzyny drobnej powiat gnieźnieński już od 2007 roku dofinansowuje zakup bażantów i kuropatw. W 2007 i 2008 roku zakupiono ich po 200 sztuk - wylicza Ewa Michalak. Natomiast w 2009 roku, jak dodaje rzecznik starostwa w Gnieźnie, mając na uwadze odbudowę stan populacji dofinansowano zagrodę adaptacyjną dla restytucji tego gatunku. - Te dziania podyktowane są troską o stale zmniejszającą się drobną zwierzynę na łowiskach - dodaje E. Michalak.

od 12 lat
Wideo

echodnia.eu Świętokrzyskie tulipany

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gniezno.naszemiasto.pl Nasze Miasto