Przeglądaj galerię za pomocą strzałek na klawiaturze
Przesuń zdjęcie palcem
Świetnie zagrali w niedzielę w Poznaniu podczas Turnieju...

Sportowy weekend w Gnieźnie: jak poradziły sobie nasze drużyny?

Zwycięstwa i awans tenisistów Stelli Niechan Gniezno

Świetnie zagrali w niedzielę w Poznaniu podczas Turnieju Grand Prix Juniorów młodzi tenisiści stołowi Stelli Niechan Gniezno. Wśród osiemdziesięciu startujących zawodników wygrał Dawid Balcerzak pokonując w finale kolegę klubowego Dariusza Sałamaszka 3:1. Wcześniej w ćwierćfinale Dawid pokonał Macieja Buśko z Mini Max Lubasz 3:0 w półfinale Filipa Ludwiczaka ze Śmigla 3:1. Natomiast Darek w półfinale zwyciężył Wojciecha Hałasa z Wyrzyska 3:1. Tym samym Dawid i Darek awansowali do finałów ogólnopolskich , które rozgrywane będą w Łomży w dniach 23-25 lutego. Wśród dziewcząt Zuzanna Lewandowska zajęła jedenaste miejsce . W sobotę w pierwszych meczach rundy rewanżowej drugiej ligi zespół Stelli Niechan grał w Śmiglu i Drzeczkowie. Pierwszy mecz nasi zawodnicy ulegli 2:8 z doświadczonymi zawodnikami ze Śmigla. Mecz ten rozpoczął się bardzo pechowo. W pierwszych grach Dawid Balcerzak miał kilka piłek setowych z Wojciechem Chwastyniakiem, a Filip Kujawa prowadził 10:7 w drugim secie przy prowadzenie w setach 1:0 z Wojciechem Waligórskim. Po tak pechowym początku z naszej młodej drużyny zeszło „ciśnienie”. Punkty zdobyli: Jakub Różak i Dariusz Sałamaszek. Zupełnie odwrotnie rozpoczął i potoczył się drugi mecz w Drzeczkowie. Tutaj „ wychodziło” z kolei wszystko. Nasz zespół , najmłodszy w lidze pokonał zdecydowanie 9:1. Kolejny mecz nasz zespól zagra już w najbliższą sobotę w Gnieźnie z MKTS Opalenica.

Michał Smolarczyk po raz drugi został tatą. Ma syna Jakuba!