Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Tydzień Kobiet w eSTeDe. Za nami pierwsze wydarzenie

Paweł Brzeźniak opr.
Dzień Kobiet zbliża się wielkimi krokami. Z tej okazji Centrum Kultury „Scena to dziwna” wraz z gnieźnieńską filią Biblioteki Pedagogicznej w Poznaniu, Szpitalem Pomnik Chrztu Polski oraz Naturalną Świecą przygotowują atrakcje dla wszystkich Pań na cały tydzień. Tydzień Kobiet rozpoczął się w poniedziałek 4 marca wystawą „Portret Kobiety”. Zobaczymy na niej prace w wielu formatach i technikach wykonania.

Tydzień Kobiet w eSTeDe. Za nami pierwsze wydarzenie

Dzieła ukazują kobiety z różnych, czasem nieoczywistych perspektyw. Za wszystkie obrazy odpowiadają nasze lokalne artystki. Poniedziałkowy wernisaż był także okazją do odwiedzenia na nowo zagospodarowanej przestrzeni - po raz pierwszy udostępniona została Galerię Na Piętrze.

Wtorek i środa to dni dyskusji i spotkań pod hasłem „Kobiety sukcesu”. 5 marca o godzinie 17.00 zapraszamy na spotkanie z podtytułem „…cokolwiek to znaczy”. Chcemy odczarować słowo „sukces” i oddzielić od słowa presja, a przy tym pokazać że określenie „kobiety sukcesu” nie ogranicza się wyłącznie do osiągnięć zawodowych czy materialnych. Porozmawiamy o rozwijaniu siebie, budowaniu relacji, przekraczaniu własnych granic, równowadze między życiem zawodowym a prywatnym. Swoimi doświadczeniami podzielą się z nami kobiety dla których sukces ma bardzo różne znaczenie. 6 marca zaprosimy młodzież na spotkanie pod hasłem „Kręte drogi”. Wydarzenie ma na celu pokazanie młodym ludziom, że są różne ścieżki kariery. Każda z prelegentek podzieli się swoimi doświadczeniami, refleksjami i radami, które mogą być inspiracją dla młodych osób planujących swoją przyszłość.

Tydzień Kobiet w eSTeDe. Za nami pierwsze wydarzenie

7 marca w godzinach 11:00-13:30 zapraszamy na spotkanie pt. „Zdrowie i piękno kobiet”. Jest ono efektem współpracy ze Szpitalem Pomnik Chrztu Polski oraz Starostwem Powiatowym Będziemy rozmawiać o zdrowiu kobiet oraz o dostosowaniu stylu życia do potrzeb naszego organizmu. Będziemy namawiać do dbania o siebie również poprzez działania profilaktyczne. W programie krótkie prelekcje, konsultacje, stoiska informacyjne, wystawa zdjęć Renaty Włoszczyk „Naturalne Fotografie”, zajęcia kreatywne i wiele innych atrakcji również w postaci drobnych upominków.

Po południu o godz. 17.00 zapraszamy na „Podróż za jeden uśmiech” – koncert Orkiestry Powiatu Gnieźnieńskiego. Nasi lokalni muzycy przygotowali na ten wieczór prawdziwą podróż w różne rejony świata. Usłyszymy przeboje muzyki rozrywkowej i filmowej w orkiestrowych aranżacjach, a w programie artystycznym nie zabraknie wyjątkowych niespodzianek. Na koncert obowiązują bezpłatne wejściówki do odebrania w sekretariacie CK esTeDe.

W piątek 8 marca o godz. 18.00 zapraszamy na spektakl „Kobiety Karamazow” według powieści Fiodora Dostojewskiego Bracia Karamazow i w tłumaczeniu Aleksandra Wata. Monodram w adaptacji i reżyserii Jolanta Juszkiewicz odegra Kamila Kamińska, która za ten projekt otrzymała w 2020 r Grand Prix Międzynarodowego Festiwalu Monodramów w Ulan Bator w Mongolii. Bohaterkami są dwie kobiety: Gruszeńka oraz pani Chochłakow. mamy nadzieję że ich historia będzie skłaniać do zadawania sobie pytań o to czym jest szczęście i miłość. Co właściwie znaczy kochać – drugiego człowieka, samą siebie, ludzkość. Na ile jesteśmy w stanie zawalczyć o swoje szczęście? Tekst, czasem pełen ironii, skłania do dialogu o kobiecości. W świetle dzisiejszej dyskusji o miejscu kobiety w świecie, bohaterki Dostojewskiego jawią się jako te, które marzą o zmianie. Co może je ograniczać? Dlaczego tak trudno wyplątać się z matni cierpienia i utartych przekonań? Na spektakl obowiązują bezpłatne wejściówki (do odbioru w sekretariacie CK eSTeDe).

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gniezno.naszemiasto.pl Nasze Miasto