MKS PR Urbis Gniezno. Za nami trzecia kolejka rozgrywek PGNiG Superligi

Mikołaj Stopczyński
MKS PR Urbis Gniezno rozpoczął sezon w wymarzonej PGNiG Superlidze Kobiet. Niestety spotkanie w trzeciej kolejce Eurobud JKS Jarosław zakończyło się kolejną porażką.

W 2. serii PGNiG Superligi Kobiet, MKS PR Urbis Gniezno po nieudanej inauguracji z Elblągiem, mierzył się na wyjeździe z MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski. Gnieźnieńska drużyna pokazała się z dobrej strony, wygrywając pierwszą połowę 18:19. Druga część spotkania również była zacięta, lecz w końcówce lepsze okazały się zawodniczki z Piotrkowa Trybunalskiego, triumfując 34:31. Natomiast zespół z Jarosławia w poprzedniej kolejce stoczył starcie u siebie z Zagłębiem Lubin. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 7:9 dla Lubina. Druga odsłona była już pokazem siły mistrzyń, które w ostatecznym rozrachunku zwyciężyły 17:26.

Ciekawostką jest fakt, iż obie drużyny na parkiecie spotkały się po raz pierwszy w historii. Wcześniej nie mieliśmy możliwości do oglądania ich gry przeciwko sobie. W obecnym sezonie do drużyny z Gniezna dołączyła Sandra Guziewicz, która przez ostatnie dwa lata reprezentowała barwy zespołu z Jarosławia.

Trzecia seria PGNiG Superligi Kobiet za nami. W hali im. Mieczysława Łopatki gnieźnieński MKS PR Urbis podejmował EUROBUD JKS Jarosław. Obie drużyny do tego spotkania przystępowały z zerowym dorobkiem punktowym w superligowej tabeli. Po meczu z pierwszych punktów uciszyły się zwycięskie reprezentantki drużyny gości, które pokonały drużynę z Gniezna 31:24.

Trudne początki w Superlidze kobiet zaliczają reprezentantki MKS PR Urbis Gniezno. Po porażce na inaugurację zagrały świetny mecz w Piotrkowie Trybunalskim ulegając miejscowym zawodniczkom w końcówce spotkania. Bardzo niewiele zabrakło do zwycięstwa. Trzeci mecz, we własnej hali miał być świetną okazją do zdobycia pierwszych punktów. Mimo pozostawionego na boisku wielkiego serca i niezwykłej ambicji zabrakło punktów. Gnieźnianki jak zwykle na boisku dawały z siebie wszystko. Bardziej doświadczone jednak zawodniczki drużyny gości zachowały więcej spokoju w pierwszej połowie. Kibice oglądali zacięte widowisko, ale to jarosławianki podwyższały swoją przewagę. Po obu stronach dochodziło do błędów w obronie i nie brakowało upomnień w postaci dwuminutowych kar. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem gości 18:13. Po przerwie kibice zgromadzeni w hali liczyli na odrabianie strat. Tak się jednak nie stało. Świetnie na boisku czuły się dziś Valiantsina Nestsiaruk czy Aleksandra Zimny. Swoją rolę świetnie też wykonywała Palina Kukharchyk, bramkarka gości. W gronie gospodyń należy wyróżnić Magdalenę Nurską i Monikę Łęgowską, które zdobyły najwięcej bramek.

Mimo porażki gnieźnianek w gronie kibiców nie widać dużego rozczarowania. „Pszczółki” mają u nich ogromny kredyt zaufania. To wielka siła gnieźnieńskiej drużyny. Spotkanie obejrzało w hali ponad tysiąc osób, którym nadal przyjdzie czekać na pierwsze punkty w rozgrywkach PGNiG Superligi Kobiet.

MVP: Valentina Nestsiaruk. Wyróżniono również Magdalenę Nurską.
MKS PR Urbis Gniezno: Konieczny, Hoffman – Nurska 8, Hartman 4, Łęgowska 7, Siwka 2, Widuch 1, Matysek 1, Kuriata 1, Alwin, Tanaś, Giszczyńska, Guziewicz, Kasprowiak, Kaczmarek, Chojnacka.

Eurobud JKS Jarosław: Kordowiecka, Kukharchyk – Zimny 6, Smolinh 4, Trawczyńska 5, Nestsiaruk 6, Gadzina 2, Volovnyk 3, Gliwińska 3, Dorsz 2, Matuszczyk, Strózik, Mokrzka, Kozimur.