Dziewczyny z Niechanowa zajęły drugi miejsce w Finale Mistrzostw Województwa w Unihokeju

Patrycja Kurek
W hali sportowej "Zbąszynianka" w Zbąszyniu rozegrany został Finał Mistrzostw Województwa Wielkopolskiego w Unihokeja w kategorii dziewcząt szkół gimnazjalnych. Zawody rozgrywane były w ramach XIII Gimnazjady organizowanej przez SZS Wielkopolska.

8. Gimnazjum 24 Poznań

Po przeprowadzeniu weryfikacji przez organizatorów zawodów w obecności opiekunów przeprowadzono losowanie i podzielono drużyny na dwie grupy. W wyniku przeprowadzonego losowania dokonano następującego podziału na grupy:

Gimnazjum Kotlin 3:0 Gimnazjum Przykona
Gimnazjum Niechanowo 5:0 Gimnazjum Zbąszyń (walkower)
Gimnazjum Opatów 1:2 Gimnazjum Przykona
Gimnazjum Zbąszyń 6:1 Gimnazjum Kaczory
Gimnazjum Kotlin 1:3 Gimnazjum 24 Poznań

Mecz pomiędzy Gimnazjum w Niechanowie i Gimnazjum w Zbąszyniu został przerwany po 2 tercji przy wyniku 2:2 i zakwalifikowany jako walkower ze względu na nieregulaminową ilość zawodniczek reprezentujących Gimnazjum w Zbąszyniu (18 zawodniczek). Zgodnie z Regulaminem XIII Gimnazjady szkołę może reprezentować maksymalnie 12 zawodników lub zawodniczek.

Decyzją organizatora zawodów po zmniejszeniu ilości zawodniczek do 12 w drużynie Gimnazjum ze Zbąszynia i przeprowadzeniu ponownej weryfikacji drużyna została dopuszczona do dalszych rozgrywek.

Mecz o VII miejsce
Gimnazjum Kaczory 3:1 Gimnazjum Opatów

Mecz o V miejsce
Gimnazjum Zbąszyń 8:3 Gimnazjum Przykona

Mecz o III miejsce
Gimnazjum Kębłowo 3:4 Gimnazjum Kotlin (po dogrywce)

8. Gimnazjum Opatów

Najlepszą zawodniczką w naszej drużynie wybrana została Paulina Łykowska.

Bramki dla drużyny z Niechanowa zdobyły Magdalena Krawczyk 2 i Dominika Rogulska 2.

Dziewczęta po raz kolejny dały popis bardzo dobrej gry i zdyscyplinowania taktycznego. Dzięki swojemu zaangażowaniu w treningi przed Turniejem Finałowym znacząco podniosły swoje umiejętności, co w efekcie przełożyło się na srebrny medal.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani