Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Gmina Kłecko: Gorzuchowianki świętowały 50-lecie [FOTO]

Łukasz Cieśliński
W sobotę, 20 lutego 2016 roku, KGW Gorzuchowianki (gmina Kłecko) obchodziło jubileusz 50-lecia istnienia.
W sobotę, 20 lutego 2016 roku, KGW Gorzuchowianki (gmina Kłecko) obchodziło jubileusz 50-lecia istnienia. Łukasz Cieśliński
Koło Gospodyń Wiejskich Gorzuchowianki świętowało w sobotę jubileusz 50-lecia istnienia. Na spotkaniu obok aktywnych działaczek nie zabrakło seniorek, wspomnień i wspaniałej zabawy.

Uroczystość jubileuszu 50-lecia KGW Gorzuchowianki rozpoczęła się mszą świętą w kościele pw. św. Jadwigi i św. Jerzego w Kłecku, w którą bardzo aktywnie włączyły się panie z koła. Następnie część oficjalna odbyła się w lokalu Stodoła w Polskiej Wsi koło Kłecka. Podczas części oficjalnej nie tylko przypominano historię koła Gorzuchowianki, ale również symbolicznymi prezentami obdarowano panie, które tę historię przez lata tworzyły. - Składamy wyrazy szczególnego uznania dla zaangażowania pań w upowszechnianie kultury i tradycji polskiej wsi - mówiła do seniorek koła Ewa Maćkowiak, członek zarządu KGW Gorzuchowianki. Zwróciła się również do aktywnych działaczek: - Dziękujemy również wszystkim paniom, które uczestniczą aktywnie w życiu naszej wioski, podsuwają pomysły i pomagają. Chcemy kontynuować tradycję i zwyczaje, by nie poszły w zapomnienie.

Gratulacje paniom złożył m.in. burmistrz miasta i gminy Kłecko Adam Serwatka oraz wielu przybyłych gości, którzy wzięli udział w uroczystości.

Jak przystało na duży jubileusz, obok części oficjalnej, nie mogło zabraknąć również tej rozrywkowej. Oprócz wspaniałego tortu, przygotowanego na tę uroczystość, wszyscy zaproszeni mogli obejrzeć występ iluzjonisty oraz bawić się podczas wspólnej biesiady do późnych godzin nocnych.

Koło Gospodyń Wiejskich Gorzuchowianki istnieje od 1966 roku. Od listopada 2012 roku zmieniło się w stowarzyszenie. Mocno włącza się nie tylko w życie gminy, ale promuje również wartości polskiej wsi podczas udziału w różnych imprezach na terenie powiatu, a nawet kraju. Aktualnie liczy około 30 aktywnych członków. Co ciekawe, w swoim składzie ma nie tylko panie, ale również panów, którzy wspierają działalność KGW Gorzuchowianki.

Jednym z ważniejszych wydarzeń w życiu KGW Gorzuchowianki w ostatnich latach był udział w filmie Kuś" - o wiosce, w której 30 września 1761 roku spalono osiem kobiet i dwójkę dzieci, które zostały oskarżone o czary. W organizowaniu tego filmu wzięło udział około 200 osób. Pondadto KGW Gorzuchowianki mocno włączają się w organizację rozmaitych przedsięwzięć: festyny na Dzień Dziecka, dożynki, Dni Kobiet, turnieje sportowe,spotkania opłatkowe, zabawy karnawałowe i andrzejkowe dla dzieci i dorosłych, majówki czy współorganizowania takich wydarzeń jak np. Orszak Trzech Króli 6 stycznia tego roku.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Plantatorzy ostrzegają - owoce w tym roku będą droższe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gniezno.naszemiasto.pl Nasze Miasto