Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Gnieźnianie bezkonkurencyjni w Śremie

Paweł Mikos
Znakomicie spisali się koszykarze gnieźnieńskiego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 podczas turnieju w Śremie

W Śremie odbyły się mi-strzostwa rejonu wschodniego w koszykówce chłopców szkół ponadgimnazjalnych. Rewelacyjnie na tej imprezie zaprezentowała się drużyna koszykarzy z Ze-społu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 z Gniezna. Zawodnicy z grodu Lecha w pięknym stylu wywalczyli pierwsze miejsce.

W turnieju w Śremie wzięły udział cztery drużyny ze szkół z Tarnowa Podgórnego, Śremu, Jarocina i Gniezna. W pierwszym spotkaniu gnieźnianie zmierzyli się z zespołem z Tarnowa Podgórnego. Bez większych problemów pokonali swoich przeciwników 40:23. W finale mieli zmierzyć się ze zwycięzcą pojedynku ZSO Śrem - ZSO Jarocin. Ostatecznie to koszykarze z Jarocina walczyli z zespołem ZSP nr 2 o I miejsce.

Przeciwnicy rozpoczęli mecz bardzo aktywnie i szybko zdobyli cztery punkty. Jednak później parkiet w coraz większym stopniu należał do zawodników z Gniezna, którzy po pierwszej kwarcie prowadzili już 14:7. W kolejnych odsłonach przewaga gnieźnian systematycznie powiększała się. Drugą kwartę kończyli z dorobkiem 32 punktów, a Jarocin z 14. Ostatecznie finał zakończył się zwycięstwem ZSP nr 2 w Gnieźnie 52:32.

Należy podkreślić świetną pracę Remigiusza Mularczyka, kapitana gnieźniejskiej drużyny, który doskonale prowadził grę całego zespołu. Zdobył on także najwięcej punktów w finałowym meczu, aż 23, a w całym turnieju - 30. Świetnie pod koszem zachowywał się także Patryk Malinger, który w obu spotkaniach zaliczył 23 punkty.

Dzięki pokonaniu zespołu z Jarocina, gnieźnianie zdobyli Puchar Starosty Śremskiego i wywalczyli awans do mistrzostw Wielkopolski.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani