Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Gniezno. Na przejeździe kolejowym przy ul. Powstańców Wielkopolskich przywrócono znak STOP

Hanna Komorowska-Bednarek
Hanna Komorowska-Bednarek
W wyniku interwencji Powiatowego Zarządu Dróg w Gnieźnie, PZD przywrócił ponownie znak B-20 „STOP” usunięty wcześniej na wniosek PKP Polskie Linie Kolejowe na przejeździe kolejowo-drogowym przy ul. Powstańców Wielkopolskich Gniezno-Zdziechowa.

W dniu 9 marca odbyła się w przedmiotowym miejscu wizja lokalna z udziałem przedstawicieli Powiatowego Zarządu Dróg, PKP Polskie Linie Kolejowe i Komendy Powiatowej Policji. Uczestnicy spotkania biorąc pod uwagę bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego uznali jednomyślnie za zasadne ponowne przywrócenie znaku STOP na przejeździe kolejowo-drogowym. Powiatowy Zarząd Dróg natychmiast zamontował oznakowanie pionowe w powyższej lokalizacji.

Ponad miesiąc temu zarządca drogi usunął znak B-20: „STOP”. Wzbudziło to zdziwienie jednego z naszych czytelników. - Co się stało ze znakiem przy tym przejeździe? Może został skradziony? Pociągi jeżdżą tu bardzo często. Moim zdaniem stanie się tutaj szybko jakaś katastrofa. Tędy przecież jeżdżą pociągi z paliwem do Rejowca! - napisał do nas mężczyzna.

Jak się jednak okazało, brak znaku to nie przypadek i nie kradzież, lecz celowe działanie. Zarządca drogi usunął „STOP” na prośbę PKP. Skąd ten pomysł?

- Przejazd spełnia wszystkie warunki bezpieczeństwa, a także zapewnia dobrą widoczność. Rozwiązanie jest zgodne z obowiązującymi przepisami, według których przejazdy kat. „D” są zabezpieczone krzyżami św. Andrzeja, a tylko na części z nich występują dodatkowe znaki „Stop”

– relacjonował rzecznik prasowy PKP, Radosław Śledziński.

Zgodnie z jego wypowiedzią, przejazd kolejowo-drogowy na ul. Powstańców Wielkopolskich w Gnieźnie (linia kolejowa Gniezno Winiary – Sława Wielkopolska) zapewnia całkowite bezpieczeństwo wszystkim użytkownikom ruchu, przy przestrzeganiu przepisów przez kierowców, rowerzystów i pieszych,

- Stosowanie przepisów gwarantuje bezpieczną możliwość pokonania przejazdu – na przejazd można wjechać tylko wtedy, gdy zapewniony jest zjazd z przejazdu, a więc wolne miejsce. Za każdym razem zbliżając się do przejazdu (niezależnie od zabezpieczeń, które na nim występują) należy zachować szczególną ostrożność. 99% zdarzeń na przejazdach wynika z nieodpowiedzialnego zachowania i nierozważnych decyzji kierowców, rowerzystów i pieszych

– dodał Śledziński.

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gniezno.naszemiasto.pl Nasze Miasto