Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Gniezno: "Praca dzielnicowego nie jest łatwa" - uhonorowano najlepszych z nich

Aleksander Karwowski
Aleksander Karwowski
21 grudnia 2015 roku uhonorowano najlepszych dzielnicowych w powiecie gnieźnieńskim. Zwyciężyła policjantka z Kłecka.

Konkurs na najlepszego policjanta powiatu gnieźnieńskiego to wspólna inicjatywa prezydenta Gniezna Tomasza Budasza oraz komendanta powiatowego policji insp. Artura Sobolewskiego. Ma na celu poszerzenie i doskonalenie wiedzy, a także w zadaniu praktycznym - analizie prawnej zdarzeń.

- Policja musi mieć zaufanie obywateli, a to zaufanie najczęściej zdobywa się będąc na ulicach, a na nich właśnie - najczęściej widzimy naszych dzielnicowych. To właśnie do nich ten konkurs jest dedykowany. - mówi prezydent Tomasz Budasz - Co ciekawe, na siedmiu wyróżnionych aż trójka dzielnicowych jest z komisariatu w Kłecku i tu szacunek dla komendanta i funkcjonariuszy z tamtejszej komendy. To także duże wyzwanie dla innych dzielnicowych aby iść do góry i równać do najlepszych i być przy tym bliżej obywateli. - dodając. - Tych policjantów w Gnieźnie faktycznie widać. Od połowy roku nasza Straż Miejska razem z policją patroluje miasto, ze szczególnym uwzględnieniem centrum.

W wyniku konkursu najlepszym policjantem dzielnicowym powiatu gnieźnieńskiego okazała się st. sierż. Sylwia Woźniak z Komisariatu Policji w Kłecku. Drugie miejsce zajął st. sierż. Łukasz Gadziński z Zespołu Dzielnicowych w Gnieźnie, a trzecie miejsce mł. asp. Tadeusz Koperski z Zespołu Dzielnicowych w Gnieźnie. Kolejny miejsca zajęli: IV – mł. asp. Michał Dudek z Komisariatu Policji w Kłecku, V – asp. Rafał Staszak z Komisariatu Policji w Kłecku, VI – mł. asp. Artur Bączek z Zespołu Dzielnicowych w Gnieźnie, VII – sierż. sztab. Marcin Drzewiecki z Komisariatu Policji w Czerniejewie.

Najlepszy dzielnicowy powiatu gnieźnieńskiego stwierdza, że to trudny odcinek pracy w policji. - Praca dzielnicowego to nie jest łatwe zajęcie. Jest to ciągły kontakt z ludźmi, zmaganie się z ich problemami. Przecież każdy z nas ma swoje problemy, rodziny, a jeszcze dodatkowo w pracy zawodowej mamy styczność z tymi problemami - wyjaśnia st. sierż. Sylwia Woźniak, dodając. - Najczęściej to nie są te rodziny z wyższych sfer, są to niestety rodziny ubogie, mające problemy w których trzeba się starać im pomóc. Te interwencje często dotyczą przemocy w rodzinie, przemocy w stosunku do dzieci.

Praca dzielnicowego to szczególnie empatyczna funkcja w strukturach policji o czym mówi kom. Mieczysław Napierała, zastępca naczelnika Wydziału Prewencji. - Dzielnicowy musi mieć specjalne predyspozycje jak współczucie, zrozumienie innej osoby, chęć pomocy. Tych cech jest dość dużo. Dzielnicowi są specjalnie dobierani, zazwyczaj to funkcjonariusze z dłuższym stażem służby, ludzie sprawdzeni. Zadania mają dość rozległe, bo oprócz służby codziennej, zajmują się ujawnianiem sprawców przestępstw i wykroczeń, do tego jeszcze zajmują się przemocą w rodzinie. Dobrze jest znać swojego dzielnicowego, gdyż w przypadku wystąpienia jakiegoś problemu, wiadomo do kogo się zwrócić - zachęca komisarz.

Zwyciężczyni konkursu została nagrodzona nagrodą finansową w wysokości 1000 złotych oraz pakietem upominków, które wręczyli prezydenci Gniezna Tomasz Budasz i Michał Powałowski.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak postępować, aby chronić się przed bólami pleców

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gniezno.naszemiasto.pl Nasze Miasto