Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

MOK będzie obchodził 70-lecie! Wyjątkowe urodziny instytucji

Hanna Komorowska-Bednarek
Hanna Komorowska-Bednarek
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
Dla Miejskiego Ośrodka Kultury ten rok jest wyjątkowy – w zrewitalizowanym budynku przyszło świętować jubileuszowy 70. Sezon Kulturalny, a co za tym idzie 70-lecie działalności. Wszystkich mieszkańców i mieszkanki oraz sympatyków instytucja zaprasza na urodziny – które odbędą się 5 kwietnia, od godziny 17.00 przy Łubieńskiego 11.

Świętowanie zaczęło się tak naprawdę już jakiś czas temu, poprzez oddanie do użytku zrewitalizowany budynek. Na tzw. 70tkę pojawiło się nowe logo. Teraz, na kilka dni przed ukończeniem 70tych urodzin (akt założenia MOKu datowany jest na 9 kwietnia 1954 r.) MOK zaprasza by wspólnie świętować to niecodzienne wydarzenie

Tak długiej i barwnej historii trudno opowiedzieć w kilku słowach, dlatego uczestnicy wydarzenia będą mogli w różnych salach MOK zapoznać się z przeszłością ośrodka, sekcjami, wydarzeniami i przede wszystkim ludźmi, którzy na przestrzeni lat budowali ofertę MOKu.

Powstaną strefy tematyczne, w których będzie można dosłownie dotknąć historii ośrodka im. Klemensa Waberskiego, wśród nich znajdą się miejsca, gdzie zgromadzone zostaną wspomnienia o działalności fotograficznej, muzycznej, tanecznej, sportowej, hobbystycznej, wydarzeń plenerowych czy szeroko pojętej działalności artystycznej. Pojawi się też aktywność dla najmłodszych uczestników – także związana z historią instytucji kultury. Będzie sporo zdjęć i archiwalnych nagrań, które – jak mają nadzieję Organizatorzy – skłonią także uczestników do podzielenia się swoimi wspomnieniami oraz życzeniami na przyszłość dla MOKu – bo również na to będzie przestrzeń.

Punktem kulminacyjnym wydarzenia będzie koncert zespołu „Gentle Swing”, który rozpocznie się o g. 19.00, i zaprezentuje twórczość z niewątpliwie górnej półki polskiej sceny muzycznej – uczestnicy usłyszą utwory z repertuaru Kaliny Jędrusik i Wojciecha Młynarskiego.

W rolę Kaliny Jędrusik wcieli się Aleksandra Pura, natomiast postać Wojciecha Młynarskiego odgrywał będzie Julian Kuczyński. Tych dwoje wspaniałych wokalistów zaśpiewa zarówno piosenki solowe jak również duety. Ten trudny, wymagający repertuar to spora dawka zarówno dobrego humoru znakomitych tekstów W.Młynarskiego, Jeremiego Przybory czy Jerzego Wasowskiego, a także życiowych oczywistości i mądrości spotęgowanych fenomenalną muzyką. Wokalistom towarzyszyć będzie zespół instrumentalistów w składzie: Dawid Troczewski – piano, Piotr Maks Wiśniewski- Kontrabas, Dominik Karkoszka – perkusja.

To znakomici muzycy poznańskiej, jazzowej sceny muzycznej i nie tylko. Każdy z nich aktywnie uczestnicy w wielu różnych projektach muzycznych, niejednokrotnie występując z bardzo różnym repertuarem, od klasyki, poprzez jazz i repertuar retro a nawet muzykę folkową. Serdecznie zapraszam zarówno do udziału w koncercie, jak i całym naszym świętowaniu tego wyjątkowego Jubileuszu, mamy sporo ciekawych historii i anegdot, który na przestrzeni lat wydarzyły się w MOKu – mówi Marta Pacak.

Wydarzenie zakończy się, jak na urodziny przystało, potańcówką taneczną – rodem z lat 80.

MOK będzie obchodził 70-lecie! Wyjątkowe urodziny instytucji

MOK będzie obchodził 70-lecie! Wyjątkowe urodziny instytucji

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gniezno.naszemiasto.pl Nasze Miasto