Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Natasza Szalaty kandydatką Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Gniezna

Paweł Brzeźniak
Paweł Brzeźniak
Wideo
od 12 lat
Natasza Szalaty została kandydatką Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Gniezna. Dotychczasowa radna powiatowa będzie rywalizować m.in. z Michałem Powałowskim, dotychczasowym zastępcą prezydenta, kandydatem Koalicji dla Pierwszej Stolicy.

Kandydatkę PiS na prezydenta Gniezna zapowiedział poseł Zbigniew Dolata:

- 7 kwietnia będziemy podejmowali niezwykle ważne decyzje dotyczące naszych "małych ojczyzn", będziemy także decydowali, kto zostanie prezydentem Gniezna. W 2014 roku Tomasz Budasz budził Gniezno, jego ekipa przez 10 lat rządziła tym miastem, nawet z pewnymi sukcesami. Okres tej prezydentury przypadał na okres rządów Prawa i Sprawiedliwości i ogromne środki finansowe wspierały rozwój Gniezna. Rządzić w tym czasie było bardzo łatwo. W ciągu 10 lat nastąpiło wypalenie tej ekipy, czegoś zaczynało brakować. Teraz potrzeba nam energii, której tej ekipie ewidentnie brakuje. Uznaliśmy, że najlepszą osobą, która swoją energią i doświadczeniem, to miasto popchnie na nowe, szybsze tory rozwoju jest pani Natasza Szalaty. Jest jedną z najaktywniejszych radnych w gnieźnieńskim samorządzie, udziela się na bardzo wielu polach. Jestem przekonany, że Gniezno dojrzało do tego, że miało kobietę na stanowisku prezydenta

- który dodał, że w Gnieźnie jest "świecka tradycja", że prezydentami Gniezna zostają radni powiatowi - od Jaromira Dziela, przez Jacka Kowalskiego po Tomasza Budasza.

- Kandyduję przede wszystkim dlatego, żeby pokazać nową drogę rozwoju tego miasta, które teraz jest przede wszystkim sypialnią dla naszego regionu. Chcę pokazać nową siłę, nową energię, tą energię kobiecą. Przez dziewięć ostatnich lat składałam wiele interpelacji w imieniu mieszkańców Gniezna i powiatu, w sprawach: materialnych, inwestycyjnych, finansowych, rozwojowych, budżetowych, zdrowotnych, a także bardzo indywidualnych. Skończmy wreszcie z wielką polityką. Chcemy miasta z nowymi ulicami, z wyremontowanymi chodnikami, miasta zielonego, pełnego energii, które będzie przyciągać nowych mieszkańców i turystów, miasta, w którym wszyscy będziemy czuć się dobrze, a nasza mała architektura będzie piękniała. Oczekuję i chcę miasta uczciwego i transparentnego, w którym każda złotówka będzie z wielką dbałością wydawana na inwestycje, na to, żeby miasto się rozwijało. Michałowi Powałowskiemu, mojemu kontrkandydatowi, życzę wszystkiego dobrego, dużo zdrowia, powodzenia, na pewno będziemy spotykać się na drodze kampanijnej. Moje szanse ocenią wyborcy

- mówi Natasza Szalaty, która dodaje, że w nadchodzących wyborach będzie także kandydowała do Rady Miasta Gniezna.

Chcę miasta, w którym wszyscy mieszkańcy będą równo traktowani, z ich poglądami i ich prawami, ze szczególnym uwzględnieniem praw osób niepełnosprawnych. Chcę miasta dostępnego dla osób starszych i właśnie niepełnosprawnych. Tylko Gniezno stabilne da bezpieczeństwo wszystkim mieszkańców. Z perspektywy czasu widzę, że będzie to okres trudny, ale któż nie jak kobieta potrafi załatwiać takie trudne sprawy. To właśnie kobieta jest siłą napędową rozwoju naszego miasta. To właśnie kobieta, tak jak dba o swój dom i rodzinę, będzie potrafiła zadbać o swoje miasto. Chcę miasta, w którym młodzi ludzie będą widzieli swoją przyszłość, gdzie będą mogli rozwijać swoje pasje, uczyć się i zakładać swoje rodziny i będą po prostu widzieli to miejsce na ziemi, gdzie będzie się najlepiej żyło. Patrząc z perspektywy czasu, Gniezno jest niestety zabetonowane, dzisiaj chcemy to miasto odbetonować! Tutaj jest nasza przyszłość! Kobieta jest siłą, czas jej zaufać!

- dodaje kandydatka PiS na prezydenta Gniezna.

Natasza Szalaty urodziła się w Gnieźnie, gdzie uczęszczała do Państwowej Szkoły muzycznej i I LO im. Bolesława Chrobrego. Jest absolwentką Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Bydgoszczy oraz Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Ukończyła kilka kierunków studiów podyplomowych, m.in. resocjalizację i socjoterapię. Ma także ukończone studia z zakresu zarządzania oświatą. Swoją pracę pedagogiczną na terenie Gniezna kontynuuje od 30 lat - była za nią nagradzana przez dyrektora szkoły, prezydenta Gniezna i ministra edukacji narodowej.

Od 2014 roku jest radną Rady Powiatu Gnieźnieńskiego, zasiada w Komisji Finansowej, Komisji Oświaty, a także w ubiegłej kadencji w Komisji Rewizyjnej. Jest przedstawicielem wojewody w Radzie Społecznej Szpitala Pomnik Chrztu Polski. Jako społecznik współpracuje z różnymi organizacjami i stowarzyszeniami na terenie Gniezna i regionu Ziemi Gnieźnieńskiej.

Jest członkinią Związku Dużych Rodzin - ZDR 3+. Od 30 lat jest żoną i mamą trojga dorosłych dzieci. Jest honorowym krwiodawcą. W przeszłości była harcerką w V Drużynie Harcerskiej - ZHP Gniezno i udzielała się w Polskim Czerwonym Krzyżu.

W poprzednich wyborach kandydatem PiS-u na prezydenta Gniezna był Paweł Kamiński, który w 2022 roku rozstał się z tym ugrupowaniem. Obecnie jest radnym niezrzeszonym współpracującym z Ziemią Gnieźnieńską.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gniezno.naszemiasto.pl Nasze Miasto