Bałtyk nazywany jest morzem śródlądowym północnej Europy na szelfie kontynentalnym w północnej Europie. Przez cieśniny duńskie łączy się z Morzem Północnym. Jego linia brzegowa jest bardzo urozmaicona i ma aż 8100 kilometrów.
Morze Bałtyckie uchodzi w północno-środkowej Europie za doskonałe miejsce do spędzania wolnego czas, a z polskiej części wybrzeża korzystają turyści nie tylko z Polski, ale i z Niemiec. Jak się jednak okazuje, przyjazd nad Morze Bałtyckie jest korzystny nie tylko latem, ale i jesienią, a nawet zimą i ma to zdrowotny sens.
Jod to pierwiastek, który występuje nie tylko w żywności, ale też w nadmorskim powietrzu. Największe niedobory jodu występują u mieszkańców południowej Polski, ponieważ są to tereny znajdujące się najdalej od morza. Dlatego osoby te powinny wybrać się nad morze, nie tylko Bałtyckie, ale również każde inne morze, a także ocean, aby „nawdychać się jodu”, ponieważ pierwiastek ten wchłania się również przez drogi oddechowe i skórę. Dlatego warto, zwłaszcza zimą udać się nad Bałtyk, który wygląda fenomenalnie. Zobacz zdjęcia wykonane przez pasjonata fotografii, Radosława Sikorskiego z Gniezna!
Piękny jesienny Bałtyk w obiektywie gnieźnianina! [FOTO]
[g]//[/g]

Strefa Biznesu: Polacy coraz częściej podróżują po kraju samolotem
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?
Dzieje się w Polsce i na świecie – czytaj na i.pl
- Pracownice żłobka znęcały się nad dziećmi. Do placówki uczęszczały dzieci celebrytów
- Szokujące słowa politologa. "Potrzebujemy walizeczki z czerwonym przyciskiem"
- Dzicy lokatorzy sterroryzowali Barcelonę. Walczyło z nimi 300 policjantów!
- Gembicka chce listy firm importujących zboże z Ukrainy. "To musi być transparentne"