Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

PWSZ w Gnieźnie w pierwszej dziesiątce w Polsce i na II miejscu w Wielkopolsce wśród uczelni wyższych zawodowych

Redakcja
Po raz 21. opublikowany został Ranking Szkół Wyższych Perspektywy 2020. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Gnieźnie uplasowała na 6. miejscu wśród 34. Publicznych Uczelni Zawodowych w Polsce. Co leży u podstaw tak wysokiej rekomendacji uczelni zawodowej w Gnieźnie?

PWSZ w Gnieźnie w pierwszej dziesiątce wśród uczelni wyższych zawodowych w Polsce
W Rankingu Publicznych Uczelni Zawodowych PWSZ Gniezno uplasowało się w tym roku na VI miejscu, wśród wszystkich (34) publicznych uczelni zawodowych i jest II PWSZ-tką w Wielkopolsce!

Kluczowe czynniki, które wpłynęły na tak wysoką punktację gnieźnieńskiej uczelni to m.in.: dobra sytuacja absolwentów PWSZ Gniezno na rynku pracy oraz potencjał naukowy Uczelni. Warto podkreślić, że przy badaniu karier zawodowych absolwentów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Gnieźnie, wzięto pod uwagę mi.in: opinie pracodawców oraz wyniki raportu - „Ekonomiczne Losy Absolwentów”, który co roku przygotowuje Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, według danych spływających do Ministerstwa z ZUSu.

W rankingu uwzględniono również siłę naukową, o której decydują takie wskaźniki, jak: suma prowadzonych kierunków studiów z uwzględnieniem studiów I i II stopnia; nasycenie kadry dydaktycznej osobami o najwyższych kwalifikacjach naukowych (wykładowcy z tytułem dr hab. i prof.) oraz rozwój naukowy własnej kadry dydaktycznej.

Jakie działania podejmuje Uczelnia, by stać się atrakcyjnym miejscem i trampoliną do sukcesu dla swoich studentów?

- Kształcimy najlepszych praktyków i specjalistów - zapewnia Agnieszka Michalska z Działu Promocji i Rozwoju PWSZ Gniezno. - Już od ponad 15 lat kształcimy profesjonalistów, którzy z sukcesem podbijają międzynarodowe rynki pracy. Nasze programy kształcenia oparte są przede wszystkim na zajęciach praktycznych, realizowanych w formie: warsztatów, projektów, laboratoriów, wizyt w przedsiębiorstwach i ośrodkach naukowo – badawczych oraz zwiększonej liczbie praktyk zawodowych. Takie podejście do procesu kształcenia, powoduje że pracodawcy pozyskują wysoko wykwalifikowanych pracowników, bez ponoszenia dodatkowych kosztów, a nasi absolwenci są rozchwytywani na rynku pracy- dodaje.

Jak dalej informuje nasza rozmówczyni - gnieźnieńska uczelnia inwestuje w młode talenty. - Wiemy, że studenci i absolwenci, to najlepsi ambasadorzy naszej uczelni. Mając na uwadze ich aspiracje, rozwój kompetencji zawodowych, pasji naukowych, językowych i sportowych, z roku na rok podejmujemy działania, dzięki którym studiowanie w PWSZ Gniezno staje się czystą przyjemnością. Przyszli inżynierowie rozpoczynają studia z własnym laptopem, a pielęgniarki i fizjoterapeuci już wkrótce będą praktykować w naszym Monoprofilowym Centrum Symulacji Medycznej, gdzie w warunkach najbardziej zbliżonych do autentycznych sytuacji życiowych, będą mogli ćwiczyć procedury medyczne oraz współpracę z pacjentami i całym środowiskiem medycznym.

Ale to jeszcze nie wszystko - studentom ceniącym indywidualność oraz chęć zdobywania doświadczenia zawodowego już w czasie studiów – proponujemy: studia dualne oraz dodatkowe, certyfikowane kursy dokształcające, realizowane w ramach wybranego kierunku studiów.

Ponadto uczelnia prężnie rozwija również współpracę międzynarodową. - Z roku na rok, sukcesywnie rozszerzamy współpracę z uczelniami zagranicznymi, umożliwiając w ten sposób naszym studentom, możliwość odbycia części studiów lub praktyk zawodowych w wybranym kraju UE. Na chwilę obecną, nasi studenci studiują i praktykują w: Grecji, Bułgarii, Turcji, Portugalii, Hiszpanii oraz na Malcie, Litwie, Łotwie i w Niemczech - wyjaśnia nasza rozmówczyni.

Jakie nowości przygotowała Uczelnia na przyszły rok akademicki 2020/2021?

Wśród nowości, które pojawią się w roku akademickim 2020/2021 w PWSZ w Gnieźnie są 2 kierunki studiów: analityka bezpieczeństwa na studiach inżynierskich oraz bezpieczeństwo wewnętrzne na studiach licencjackich. - Są to nowe, unikatowe w skali kraju kierunki studiów, prowadzone przez doświadczonych ekspertów, którzy specjalizują się w szeroko rozumianym bezpieczeństwie, cyberbezpieczeństwie, terroryzmie międzynarodowym oraz w pozyskiwaniu informacji i jej analizie – wymienia nasza rozmówczyni.

Które kierunki w tegorocznej rekrutacji na studia cieszą się największą popularnością?

W tym roku w związku z COVID 19 - sytuacja związana z rekrutacją na studia, jest wyjątkowa. Po pierwsze – rekrutacja na wszystkie polskie uczelnie, została wydłużona ze względu na wcześniejsze zawieszenie zajęć szkolnych związku z sytuacją epidemiologiczną w naszym kraju oraz przesunięcie terminów egzaminów maturalnych.

Po drugie, jak podaje Ministerstwo Edukacji Narodowej - wyniki matur będą dostępne dopiero w okolicach 11 sierpnia br., a egzaminy maturalne w terminie poprawkowym, zaplanowano na początku września. Stąd też rekrutacja na studia w tym roku, przeciągnie się do końca października br. Tym samym, pełne dane dotyczące liczby studentów oraz atrakcyjności kierunków studiów itp., będą dostępne na początku listopada br.

Na chwilę obecną jak informuje nas Agnieszka Michalska w tegorocznej rekrutacji na studia w PWSZ Gniezno - największą popularnością cieszą się takie kierunki, jak: analityka bezpieczeństwa, informatyka, pielęgniarstwo i fizjoterapia.

ZOBACZ TAKŻE:

PWSZ Gniezno nagrodzona tytułem uczelni liderów

Gniezno: uroczystość absolutoryjna w Państwowej Wyższej Szko...

Uroczystość czepkowania studentów II roku pielęgniarstwa PWSZ w Gnieźnie

Uroczystość czepkowania studentów II roku pielęgniarstwa PWS...

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gniezno.naszemiasto.pl Nasze Miasto