Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Spodek nad Witkowem i Powidzem! Czy Wielkopolskę odwiedziło UFO?

Hanna Komorowska-Bednarek
Hanna Komorowska-Bednarek
Niezwykła historia z 1983 roku rozegrała się w Witkowie i Powidzu. Ostatnio do sprawy powrócił Robert Bernatowicz z Fundacji Nautilus.

Ufo zawisło nad Witkowem?

Do tajemniczej sprawy, którą wcześniej opisywały blogi o tematyce UFO kilka dni temu powrócił dziennikarz i ufolog, Robert Bernatowicz, który na co dzień zajmuje się tematyką związaną z niezidentyfikowanymi obiektami latającymi.

Był rok 1983, jesień. Z kierunku Łęczycy do Powidza nadleciał latający statek. Widziały go radary. Wedle przekazów, które dotarły do mediów, gdy wleciał na teren należący do lotniska, radary zgasły, bo wyłączył się prąd. W Powidzu, gdzie młodzi mężczyźni odbywali w latach 80. zasadniczą służbę wojskową, jeden z nich, stojący przy wjeździe miał spanikować i… strzelać do unoszącego się statku ze swojej służbowej broni!

R. Bernatowicz zdobył nagranie, na którym była mieszkanka Witkowa opowiada o tych zdarzeniach.

- Mieszkałam wtedy w Witkowie, na osiedlu wojskowym. Miałam 27 lat i miałam dwójkę dzieci. Mieszkałam w bloku przy ul. Czerniejewskiej, w ostatniej klatce. Za tym blokiem były już pola. Przed blokiem był kawałek trawnika, rosły drzewa i szła droga na Czerniejewo. Za tą drogą były gospodarstwa, gdzie chodziłam po mleko. Pewnego dnia jesienią 83 roku wieczorem wyszłam i zatrzymałam się przy drzwiach wyjściowych i ujrzałam… wielki statek kosmiczny nad drzewem! (…) Był piękny duży statek kosmiczny, spód miał czarny, cały był srebrny z okienkami w kształcie owalu. Był on w odległości może 10 metrów ode mnie, zawieszony w powietrzu

– relacjonowała pani Agata*, ówczesna mieszkanka bloków na osiedlu wojskowym w Witkowie.

Porwą mnie, a co z dziećmi?

Kobieta przestraszyła się tego, co ujrzała.

- Myślałam, że mnie porwą i co wtedy z dziećmi?

- mówi. Stała nieruchomo, czując euforie połączoną z adrenaliną. Okienka statku miały przygasać i rozjaśniać się kolorami. W jednym z okienek kobieta zauważyła cień… który zniknął. Spotkaniu, które wspomina pani Agata nie towarzyszył ani wiatr, ani inne specyficzne zapachy. Nie wiadomo ile dokładnie stała przy drzwiach kobieta, bo straciła poczucie czasu.

- Nagle statek poleciał w bok i stał się gwiazdą. Nie było słychać żadnych dźwięków silników, poleciał z ogromną prędkością. Nawet samoloty tak szybko nie latają. Stał się po prostu gwiazdą

– wspomina była mieszkanka wielkopolskiego miasteczka.

Mężem kobiety był wojskowy, który choć początkowo nie uwierzył żonie w to, co zobaczyła, już kolejnego dnia miał jej zabronić wspominać o spotkaniu komukolwiek. Obawiał się bowiem, że jego żona może zostać zabrana na badania a nawet „nie zobaczyć już nigdy dzieci”. Dlatego, jak podkreśla Agata, milczała przez wiele lat. Mężczyzna, po wizycie w bazie potwierdził też, ze faktycznie poprzedniego dnia „_coś się działo_”, a na powidzkim lotniku nawet poderwano samoloty! Nie udało się jednak zidentyfikować obiektu, który następnie poleciał w stronę Poznania.

Mąż – wojskowy – zabronił mówić o osobliwym spotkaniu. Kolejnego dnia przed mieszkanie małżeństwa przyjechało wojsko. Żołnierze z niezidentyfikowaną aparaturą sprawdzali teren, gdzie dzień wcześniej kobieta widziała ufo. Miał nawet lądować wojskowy helikopter.

Ufo nad Powidzem? Poderwane samoloty, wystraszony wartownik

Kobieta, która udzieliła wypowiedzi dotyczącej UFO nad Witkowem twierdzi, że po ujrzeniu statku zyskała nowe, osobliwe zdolności… później zajmowała się bowiem bioenergioterapią.

Choć nie są dostępne oficjalne dokumenty potwierdzające zdarzenia z jesieni 1983 roku, to wiele w przestrzeni internetowej jest opisów tego zdarzenia. Nie jest już jednak możliwe oficjalne potwierdzenie w bazie tego, co działo się czterdzieści lat temu. Mimo to, historia przelotu nad Powidzem i Witkowem to jedna z najlepiej opisanych historii o tematyce ufo z ostatnich lat w Polsce.

Spodek nad Witkowem i Powidzem! Czy Wielkopolskę odwiedziło UFO?

Spodek nad Witkowem i Powidzem! Czy Wielkopolskę odwiedziło UFO?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gniezno.naszemiasto.pl Nasze Miasto