Strefa kibica w Witkowie podczas meczu Polska - Holandia

Paweł Brzeźniak
mat. nad., OSP Witkowo
Za nami mecz Polska - Holandia. Z tej okazji na Placu Targowym w Witkowie zorganizowano strefę kibica, która wypełniła się kibicami biało-czerwonych spragnionymi sportowych wrażeń.

Władze Witkowa postanowiły zorganizować strefę kibica, bo emocje przeżywane w większym gronie zapamiętuje się lepiej. To większa dawka adrenaliny! Sposobność ku temu jest znakomita - trwają Dni Witkowa.

Choć Polacy przystąpili do meczu bez swojego kapitana i lidera, Roberta Lewandowskiego, to spotkanie z reprezentacją Oranje rozpoczęło się znakomicie. W 16. minucie Adam Buksa strzelił bramkę głową i polskie sektory w Hamburgu "eksplodowały" z radości. 193 centymetry wzrostu napastnika tureckiego Antalyasporu okazały się decydujące w walce w powietrzu z holenderskimi obrońcami.

Podrażnieni rozwojem sytuacji Holendrzy raz za razem atakowali bramkę strzeżoną przez Wojtka Szczęsnego. Trzynaście minut po trafieniu dla Polski gola zdobył Cody Gakpo.

W 83. minucie zwycięską bramkę dla naszych rywali strzelił Wout Weghorst.

W piątek o 18:00 odbędzie się drugi mecz biało-czerwonych w grupie C, naszym rywalem będzie Austria. Ten mecz będzie można oglądać m.in. na Placu św. Wojciecha, na 3 godziny przed koncertem Kayah w ramach Dni Gniezna. Dzień później, także o 21, zaplanowano koncert Sary James.