Tenis stołowy Gniezno: Brązowy medal Roksany Załomskiej

Tadeusz Nowak
Kolejny sukces zanotował gnieźnieński tenis stołowy. Zawodniczka Stelli Niechan zdobyła brązowy medal na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski rozgrywanych w Brzegu Dolnym.

W turnieju deblowym grając wspólnie z zawodniczką z Częstochowy-Aleksandrą Piętą pokonując najpierw Wiktor-Jagodzińska3:0 i Łuba-Narolewską z Łomży 3:0 w meczu o finał uległy po dramatycznym meczu faworytkom-późniejszym zwyciężczynią Ślifirczyk z Tarnobrzegu i Krzewicka z Lidzbarka Warmińskiego 2:3. Naprawdę szkoda szansy, ponieważ zarówno w czwartym i decydującym piątym secie miały po dwie piłki meczowe. Podobnie dużą szansę miała Załomska w grze mieszanej grając wspólnie z Danielem Puchalskim z Zamościa w meczu o medal prowadzili 8:5 w decydującym secie z parą Kusińska z Nadarzyna i Dąbrowski z Zamościa. Para ta później wygrała zdecydowanie cały turniej. Trzeba powiedzieć, że w grach deblowych Roksana grała wręcz rewelacyjnie Również Sara Operman w turnieju deblowym prowadziła 2:0 w setach i miała trzy piłki meczowe o awans do ósemki. Dobrze zagrała Sara Operman w turnieju indywidualnym zajmując dobre na miarę możliwości trzynaste miejsce. Niestety gorzej powiodło, jak na swoje możliwości Roksanie Załomskiej w grze indywidualnej. Po dwóch zwycięstwach, w meczu o awans do finałowej ósemki uległa Magdzie Mazur z Polkowic 2:4. Nie wytrzymała obciążenia psychicznego. Szkoda że tradycyjnie jeden słabszy pojedynek trafił na tak ważną grę. Jednak brązowy medal w Mistrzostwach Polski to duży sukces gnieźnianki.