Wymagający pierwsza połowa dla MKS PR Gniezno. Szczypiornistki wygrały z MMKS Jutrzenka Płock

Mikołaj Stopczyński
To był wymagający mecz dla piłkarek ręcznych MKS PR Gniezno. Szczypiornistki z Pierwszej Stolicy wygrały jednak z MMKS Jutrzenka Płock, notując kolejne zwycięstwo w sezonie.

Wymagający mecz MKS PR Gniezno. Szczypiornistki wygrały z MMKS Jutrzenka Płock

Gnieźnianki z MKS PR URBIS Gniezno mają obecnie kolejny udany ligowy sezon. Wciąż zajmują pierwsze miejsce w I Lidze Kobiet (Grupa A) z wygranymi w każdej kolejce, a hala im. Mieczysława Łopatki wciąż pozostaje niezdobyta przez ligowe przeciwniczki. Kolejną drużyną, która przyjechała na mecz do Pierwszej Stolicy, była MMKS Jutrzenka Płock, zajmująca 7 miejsce w tabeli.

Piątkowe spotkanie okazało się bardziej wymagające od kilku ostatnich rozgrywek. Obie drużyny początkowo walczyły na równym poziomie, trzymając wysoki poziom w defensywie. Gospodyniom udało się utrzymywać niewielką przewagę, w 7. minucie prowadząc 5-3, a w 15. minucie 9-7. Zawodniczki otrzymywały także głośny doping kibiców, którzy tradycyjnie przyszli wesprzeć ulubioną drużynę.

Wymagający pierwsza połowa dla MKS PR Gniezno. Szczypiornist...

Nie obyło się bez nieco bardziej brutalnych momentów. Kilkukrotnie na boisku musieli pojawiać się medycy, by skonsultować się z kontuzjowanymi zawodniczkami obu drużyn. Dochodziło również to fauli, które kończyły się między innymi rzutami karnymi dla MKS-u, celnie wykonywanymi przez Magdalenę Nurską. Pomimo wyrównanej walki gnieźniankom udało się powiększyć przewagę do czterech punktów różnicy, przed końcem pierwszej połowy prowadząc 12-8.

Sytuacja diametralnie zmieniła się po przerwie. W drugiej części spotkania gospodynie przystąpiły do stanowczej ofensywy, zdobywając kolejne bramki. Choć gościnie z Jutrzenki Płock kilkukrotnie odpowiadały udanym kontratakiem, po kilkunastu minutach i trafieniu Moniki Łęgowskiej MKS prowadził już 19-11.

Ostatecznie szczypiornistki MKS PR Gniezno odniosły kolejne zwycięstwo, wygrywając 33:17

MKS PR Gniezno: Hoffmann, Konieczna - Alwin(1), Kasprowiak (6), Sawicka (2), Giszczyńska (5), Chojnacka, Kuriata (2), Kaczmarek (3), Nurska (9), Świerżewska (1), Łęgowska (4).

MMKS Jutrzenka Płock: Rogowska-Stachiewicz, Maruszewska, Bachurska (4), Igielska (3), Stasiak, Rędzińska (2), Mękarska (2), Kudżba (2), Muras (4), Turkowska.

To kolejne bardzo wysokie zwycięstwo gnieźnianek, które udowadniają, że są gotowe na grę w najwyższej klasie rozgrywkowej piłki ręcznej dla kobiet. Zarząd czyni starania, aby miejscowy MKS był przygotowany na to w 100 procentach, choć wiemy, że drużynę czeka jeszcze wiele starań, żeby to osiągnąć.

Za nami 1/8 Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych. Nasza drużyna trafiła do grupy I, razem z Pre Zero APR Radom, MKS Kraśnik, UKS Szczypiorniak Gdańsk. Pierwszego dnia gnieźnianki zmierzyły się z MKS Kraśnik i łatwo wygrały 43:19. W sobotę z UKS Szczypiorniak Gdańsk po wyrównanym początku, dziewczyn szybko przejęły inicjatywę i drugi mecz skończył się 43:31.

Niedzielne spotkanie okazało się najtrudniejsze. Gospodarze turnieju Pre Zero APR Radom pokazali determinacje i chęć awansu. Przegrywamy mecz 23:21. Mimo porażki wygrywamy cały turniej i awansujemy do ósemki najlepszych drużyn juniorek młodszych w Polsce!

Weronika Wabińska została MVP Turnieju, a Tosia Cieślak najlepszą bramkarką turnieju! Gratulacje dziewczyny! Dzięki wygranej wiemy że już 6-8 maja będziemy organizatorami 1/4 MPJM. Na naszym terenie zostaną rozegrane mecze grupy M. Będziemy rywalizować z: KS Zgoda Ruda Śląska, MKS Kusy Szczecin, SPR Arka Gdynia.

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe