Tenisistka stołowa Stelli Gniezno Paulina Nowacka mistrzynią Polski

Tadeusz Nowak
Dużym sukcesem zakończyły się Finały Mistrzostw Polski Juniorów w tenisie stołowym rozgrywane w Toruniu.

Najpierw zespół Stelli Niechan Gniezno: Paulina Nowacka i Magdalena Wysocka w turnieju drużynowym pokonał: MOKSiR Zawadzkie 3:1, PUKS Arka Łętownia 3:1 i LUKS Warmia Lidzbark Warmiński 3:1. W meczu o awans do finału młode gnieźnianki uległy GKTS Gdańsk 1:3. Tym samym drużyna z Gniezna zdobyła brązowy medal Mistrzostw Polski.

Najbardziej wartościowy sukces to złoty medal Pauliny Nowackiej w grze deblowej. Grając w parze z Kingą Jabłońską z KTS Sygnał Lublin pokonały najpierw parę: Nowak-Szlapa z Victorii Chruścice 3:0 potem w grze ćwierćfinałowej: Krajewską z Gdańska i Szymańską z Nadarzyna 3:1 i bardzo dobrze zagranym taktycznie półfinale : Adę Jończyk z Wrocławia i Natalię Cięszczyk z Lublina 3:1. W wielkim finale przeciwko reprezentacyjnej parze : Sandra Wabik z Nadarzyna i Agnieszka Kaczmarek z Gdańska rozpoczęły bardzo skoncentrowane i szybko przejęły inicjatywę w grze wygrywając pewnie pierwszego seta 11:5. W drugim secie jednak przeciwniczki zagrały agresywniej i wygrały 11:6. Trzeci set to znowu świetna gra naszej pary i prowadzenie 10:5. W tym momencie jednak wkradło się rozprężenie i przeciwniczki doszły na 10:9, na szczęcie odważna zagrywka Pauliny w piłce setowej doprowadziła do zwycięstwa. Czwarty set to już pewna kontynuacja skutecznej gry i końcowe zwycięstwo 11:3. Zdobycie Mistrzostwa Polski Juniorów to ogromny sukces gnieźnieńskiej zawodniczki.

Nie powiodło się natomiast Paulinie Nowackiej w turnieju indywidualnym. Po zwycięstwie z Pauliną Krzysiek „Rokcice” Szczytno 4:0, potem w trudnej, dramatycznej walce uległa Oldze Szymańskiej z Nadarzyna 3:4 . Następnie wygrała jeszcze z Anną Caban z Łodzi 3:0 i Joanną Kiedrowską z Gdańska 3:2 zajmując dobre dwunaste miejsce z trzema zwycięstwami i jedna porażką , jednak aspiracje w tej konkurencji były na pewno większe .

Generalnie złoty medal w deblu i brązowy medal w turnieju drużynowym Mistrzostw Polski to największy sukces tenisa stołowego w Gnieźnie w ostatnim czasie. We wtorek będziemy mogli oglądać grę Pauliny z drużyną w meczu barażowym o awans do ekstraklasy o godzinie 15.30 na hali GOSiR przy ul. Bł. Jolenty. Serdecznie zapraszamy kibiców.