MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

VELUX Gniezno. W zakładzie szykują się zwolnienia pracowników

Paweł Brzeźniak
Paweł Brzeźniak
Grupa VELUX podjęła decyzję o rozpoczęciu procesu redukcji zatrudnienia w fabrykach w Gnieźnie. Obecnie rozpoczęły się negocjacje ze związkami zawodowymi, w celu znalezienia najlepszych możliwych rozwiązań dla pracowników objętych zwolnieniami.

Od miesięcy letnich 2022 roku Grupa VELUX obserwuje spowolnienie sprzedaży na kluczowych rynkach europejskich, które jest wynikiem aktualnej, trudnej i niepewnej sytuacji makroekonomicznej. Spowodowało to zapełnienie magazynów wyrobów gotowych i konieczność ograniczenia produkcji. W konsekwencji, Grupa VELUX podjęła decyzję o rozpoczęciu procesu redukcji zatrudnienia w fabrykach w Gnieźnie. Obecnie rozpoczęły się negocjacje ze związkami zawodowymi, w celu znalezienia najlepszych możliwych rozwiązań dla pracowników objętych zwolnieniami. Szczegóły zostaną podane po zakończeniu rozmów ze związkami zawodowymi.

W ciągu ostatnich kilku miesięcy, w świetle postępującej niepewności ekonomicznej firma VELUX podjęła działania mające na celu dostosowanie zdolności produkcyjnych do aktualnej sytuacji. W fabryce firmy VELUX w Gnieźnie od 19 września na okres ośmiu tygodni, został wprowadzony 4-dniowy tydzień pracy, aby zmniejszyć ilość dni produkcyjnych. Dodatkowo wprowadzono także zamrożenie zatrudniania nowych pracowników. Niestety, te działania okazały się niewystarczające wobec pogarszających się informacji z głównych rynków.

- W związku z aktualną, trudną i niepewną sytuacją makroekonomiczną konsumenci bardzo ostrożnie podejmują decyzje zakupowe. Jednocześnie nasze magazyny są pełne, dlatego musimy produkować mniej. Wyczerpaliśmy możliwości uelastycznienia produkcji i dalsze jej ograniczenie wiąże się z trudną decyzją o zmniejszeniu zatrudnienia i rozstaniu się z pracownikami. W obecnej sytuacji makroekonomicznej oraz wobec słabych prognoz na najbliższe kwartały uważamy, że konieczne jest dokonanie korekt, by przygotować nasz biznes na przyszłość

- wyjaśnia Jacek Siwiński, prezes firmy VELUX Polska.

Trwają negocjacje ze związkami zawodowymi

W fabryce firmy VELUX w Gnieźnie rozpoczęły się negocjacje ze związkami zawodowymi w celu znalezienia najlepszych możliwych rozwiązań dla pracowników objętych zwolnieniami. Szczegóły zostaną podane po zakończeniu rozmów ze związkami zawodowymi. Proces redukcji zatrudniania będzie odbywał się zgodnie z przepisami prawa pracy. Firma VELUX podkreśla, że bardzo ważne jest wypracowanie rozwiązania, które będzie optymalne dla pracowników.

- Jesteśmy w trudnej sytuacji. Poprzez lokalne negocjacje będziemy starali się znaleźć jak najlepsze rozwiązania, aby wesprzeć pracowników, których ta sytuacja dotknie

– podkreśla Jacek Siwiński.

W Gnieźnie działają dwa zakłady produkcyjne należące do spółki NB Polska, w których zatrudnionych jest ponad 1000 osób. Przy ulicy Słonecznej znajduje się fabryka okien drewnianych, na terenie której jest 14 hal produkcyjnych i 2 magazynowe. Zaś fabryka przy ulicy Kolejowej to producent metalowych i plastikowych komponentów do okien dachowych VELUX. Na jej terenie znajduje się 6 hal produkcyjnych i 1 magazynowa. Powierzchnia produkcyjno-magazynowa w Gnieźnie to ponad 74 tys. m2.

VELUX Gniezno. W zakładzie szykują się zwolnienia pracowników

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Inflacja będzie rosnąć, nawet do 6 proc.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: VELUX Gniezno. W zakładzie szykują się zwolnienia pracowników - Gniezno Nasze Miasto

Wróć na gniezno.naszemiasto.pl Nasze Miasto