Zakończyła się XII Edycja Mistrzostwa Powiatu Gnieźnieńskiego w Piłce Siatkowej 2011/2012

Bartosz Wojciechowski
Zakończyła się XII Edycja Mistrzostwa Powiatu Gnieźnieńskiego w Piłce Siatkowej 2011/2012. zorganizowana przez Stowarzyszenie Kultury Fizycznej i Turystyki „Chrobry-Gniezno” przy wsparciu Starostwa Powiatowego w Gnieźnie, Urzędu Gminy i GKS „Piast” Łubowo. Rozgrywkom patronował w tej edycji poseł na Sejm RP Tadeusz Tomaszewski.

HURTOWNIA SPORTOWA "PIAST" Gniezno po raz szósty zdobyła tytuł Mistrza Powiatu Gnieźnieńskiego w Piłce Siatkowej Mężczyzn za rok 2011/2012 wygrywając wszystkie mecze 12 edycji rozgrywek. W Łubowie rozegrano ostatni turniej finałowy z udziałem najlepszych drużyn.

W pierwszym pojedynku o piąte miejsce STRACEŃCY pokonali ambitnie grających siatkarzy WITKOWA w stosunku 3-2. W kolejnym meczu o medalowe miejsca walczyły dwa zespoły PIASTA Łubowo. Osłabiony pierwszy zespół nie dał się ograć młodym siatkarzom drugiej drużyny, pomimo przegranego jednego seta. Mecz interesujący dostarczył wiele emocji, jednak ostatecznie 3-1 wygrał PIAST 1 Łubowo. Ostatecznie, które miejsce zajmą drużyny z Łubowa zadecydował ostatni mecz pomiędzy HURTOWNIĄ SPORTOWĄ a ŻYDOWEM. Niepokonana drużyna HURTOWNI pokonała 3-0 mniej doświadczonych ale ambitnych siatkarzy ŻYDOWA. Pierwszy set bardzo wyrównany, słabszy blok HURTOWNI wykorzystali przeciwnicy skutecznymi atakami. Drugi i trzeci set to popisowa gra HURTOWNI zarówno w zagrywce jak i ataku przyniosła efekt, wygrywając zdecydowanie dwa sety. Tym zwycięstwem HURTOWNIA SPORTOWA obroniła po raz szósty MISTRZA POWIATU a PIAST 1 mógł się cieszyć z drugiego miejsca.

Turniej sędziowali: Ryszard Filipiak, Piotr Cielaczyk, Szymon Narożny.

WYNIKI 3 TURNIEJU FINAŁOWEGO:
Straceńcy  -  Witkowo   3-2  25-27, 25-19, 26-24, 17-25, 15-12
Piast 2  -  Piast 1     1-3  16-25, 21-25, 25-21, 16-25
Hurtownia  -  Żydowo    3-0  26-24, 25-15, 25-20

TABELA KOŃCOWA XII EDYCJI POWIATOWEJ LIGI SIATKÓWKI
1. HURTOWNIA SPORTOWA Gniezno (opiekun Artur Hoffmann): Bartosz Kujawski, Marcin Antoniak, Piotr Wojtalik, Bartosz Grzybowski, Adrian Paczyński, Paweł Kraśny, Mateusz Tomaszewski, Marek Pietrowicz, Maciej Janicki, Bartłomiej Niemienionek.
2. PIAST 1 Łubowo (opiekun Ryszard Filipiak): Przemysław Sieradzki, Bartłomiej Kaczmarek, Bartosz i Marcin Zamiara, Błażej i Tomasz Kulczak, Herbert Jung, Krystian Jałoszyński, Patryk Kanclerz, Przemysław Kasprzyk,Dawid Kolasiński, Dawid Tomasik, Przemysław Śniegowski,
3. ŻYDOWO (opiekun Tadeusz Szymanek): Tomasz Szymański, Wojciech Giszczyński, Alan Piechowiak, Wojciech Nowicki, Szymon Wolniewicz, Kamil Sowiński, Marcin Cieślewicz, Maciej Szymanek, Marek Nowak, Piotr Stępak, Bartosz Wejerowski,
12.ZSP Gniezno

Mistrzostwa Powiatu trwały od listopada do marca 2012 roku. Rozgrywki na wysokim poziomie zarówno sportowym jak i organizacyjnym. Dużą niespodzianką były wysokie miejsca w końcowej tabeli przez siatkarzy Żydowa i Piasta 2. Trochę szczęścia zabrakło Straceńcom i zespołowi z Witkowa. Mniej doświadczone drużyny nie przestraszyły się bardziej utytułowanych zespołów grając ambitnie w każdym meczu. Łącznie w rozgrywkach siatkarskich mężczyzn wzięło udział ponad 130 zawodników. Większość drużyn zapowiedziała udział w 13 edycji rozgrywek, które rozpoczną się w październiku tego roku. Szczególne podziękowania w imieniu organizatorów należą się wójtowi Gminy Łubowo za nieodpłatne użyczanie sali na odbywanie turniejów siatkarskich w Łubowie.

Wręczenia medali, pucharów i piłek do siatkówki dla finałowych drużyn dokonał Stanisław Dolaciński – Prezes Stowarzyszenia Kultury Fizycznej i Turystyki „Chrobry-Gniezno” w asyście Zarządu Ligi – Klemensa Hoffmanna, Ryszarda Filipiaka i Piotra Cielaczyka.