Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Zobacz, co czeka nas w weekend w Gnieźnie i okolicy! Jak zaplanujesz swój wolny czas?

Paweł Brzeźniak
Paweł Brzeźniak
Jeszcze nigdy w historii Pierwsza Stolica Polski nie była gospodarzem Indywidualnych Mistrzostw Polski w Badmintonie. Tym serdeczniej jest nam gościć w Gnieźnie najlepszych w kraju przedstawicieli tej olimpijskiej dyscypliny sportu, którzy w dniach od 31 stycznia do 3 lutego będą rywalizowali o medale 55. Indywidualnych Mistrzostw Polski Elity w Badmintonie.

Areną zawodów będzie nowa hala widowiskowo-sportowa im. Mieczysława Łopatki. To w niej, 15 grudnia 2018 roku odbył się turniej STOLOTKA, zorganizowany w ramach obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Dobra organizacja i wysoka ocena tych zawodów przez uczestników i obserwatorów, zaowocowała decyzją Polskiego Związku Badmintona o przyznaniu Pierwszej Stolicy Polski organizacji Mistrzostw Polski 2019’. W zawodach weźmie udział blisko 150 najlepszych badmintonistów w Polsce. Rozegrane zostaną kategorie singlowe oraz deblowe mężczyzn i kobiet oraz gra mieszana. Finały w dniu 3 lutego 2019 r. zostaną wyemitowane na żywo na antenie TVP Sport, a transmisja na żywo z każdego kortu w gnieźnieńskiej hali przeprowadzona będzie online na kanale Badminton Polska na platformie Youtube.

Gniezno, przez te 4 dni, stolicą polskiego badmintona będzie nie tylko z racji mistrzostw. W piątek odbędzie się tutaj spotkanie Krajowej Rady Trenerów, podczas której wybrana zostanie nowa Rada Trenerów, a w sobotę spotkanie przedstawicieli wszystkich klubów, które biorą udział w rozgrywkach Ekstraklasy. Miasto oraz arenę Mistrzostw obserwować będą przedstawiciele Europejskiej Federacji Badmintona (Badminton Europe), bo jest ono jednym z kandydatów do organizacji Mistrzostw Europy U-17.

Badminton w Gnieźnie ma swoje początki już w latach 40-tych poprzedniego wieku. Inicjatorem ówczesnych rozgrywek było Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej. Lata 1967-72 to okres kiedy Gniezno miało trzech reprezentantów w czołowej szesnastce kraju - F. Kościelskiego, G. Grzybowskiego, J. Przybysza. Ten ostatni był dwukrotnym mistrzem Polski w deblu w roku 1968 i 1970 r. Był też epizod ligowy. W. Cichocki, J. i Z. Nawroccy, M. Grzybowski, A. i A. Śliwińscy wywalczyli sportowy awans do rozgrywek II ligi w drużynie MKS MDK Gniezno. Ci pierwsi regularnie występowali też w najwyższej klasie rozgrywkowej, rywalizując z najlepszymi w Polsce. Obecnie w mieście badmintona trenuje kilkadziesiąt osób oraz prowadzone jest aktywne szkolenie dzieci i młodzieży.

Zapraszamy do śledzenia oficjalnego profilu WOZBad na portalu Facebook, gdzie na bieżąco pojawiają się informacje na temat 55. Indywidualnych Mistrzostw Polski elity w badmintonie oraz do odwiedzenia hali i aktywnego kibicowania najlepszym!
Jeszcze nigdy w historii Pierwsza Stolica Polski nie była gospodarzem Indywidualnych Mistrzostw Polski w Badmintonie. Tym serdeczniej jest nam gościć w Gnieźnie najlepszych w kraju przedstawicieli tej olimpijskiej dyscypliny sportu, którzy w dniach od 31 stycznia do 3 lutego będą rywalizowali o medale 55. Indywidualnych Mistrzostw Polski Elity w Badmintonie. Areną zawodów będzie nowa hala widowiskowo-sportowa im. Mieczysława Łopatki. To w niej, 15 grudnia 2018 roku odbył się turniej STOLOTKA, zorganizowany w ramach obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Dobra organizacja i wysoka ocena tych zawodów przez uczestników i obserwatorów, zaowocowała decyzją Polskiego Związku Badmintona o przyznaniu Pierwszej Stolicy Polski organizacji Mistrzostw Polski 2019’. W zawodach weźmie udział blisko 150 najlepszych badmintonistów w Polsce. Rozegrane zostaną kategorie singlowe oraz deblowe mężczyzn i kobiet oraz gra mieszana. Finały w dniu 3 lutego 2019 r. zostaną wyemitowane na żywo na antenie TVP Sport, a transmisja na żywo z każdego kortu w gnieźnieńskiej hali przeprowadzona będzie online na kanale Badminton Polska na platformie Youtube. Gniezno, przez te 4 dni, stolicą polskiego badmintona będzie nie tylko z racji mistrzostw. W piątek odbędzie się tutaj spotkanie Krajowej Rady Trenerów, podczas której wybrana zostanie nowa Rada Trenerów, a w sobotę spotkanie przedstawicieli wszystkich klubów, które biorą udział w rozgrywkach Ekstraklasy. Miasto oraz arenę Mistrzostw obserwować będą przedstawiciele Europejskiej Federacji Badmintona (Badminton Europe), bo jest ono jednym z kandydatów do organizacji Mistrzostw Europy U-17. Badminton w Gnieźnie ma swoje początki już w latach 40-tych poprzedniego wieku. Inicjatorem ówczesnych rozgrywek było Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej. Lata 1967-72 to okres kiedy Gniezno miało trzech reprezentantów w czołowej szesnastce kraju - F. Kościelskiego, G. Grzybowskiego, J. Przybysza. Ten ostatni był dwukrotnym mistrzem Polski w deblu w roku 1968 i 1970 r. Był też epizod ligowy. W. Cichocki, J. i Z. Nawroccy, M. Grzybowski, A. i A. Śliwińscy wywalczyli sportowy awans do rozgrywek II ligi w drużynie MKS MDK Gniezno. Ci pierwsi regularnie występowali też w najwyższej klasie rozgrywkowej, rywalizując z najlepszymi w Polsce. Obecnie w mieście badmintona trenuje kilkadziesiąt osób oraz prowadzone jest aktywne szkolenie dzieci i młodzieży. Zapraszamy do śledzenia oficjalnego profilu WOZBad na portalu Facebook, gdzie na bieżąco pojawiają się informacje na temat 55. Indywidualnych Mistrzostw Polski elity w badmintonie oraz do odwiedzenia hali i aktywnego kibicowania najlepszym! mat. org.
od 7 lat
Wideo

Jak czytać kolory szlaków turystycznych?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gniezno.naszemiasto.pl Nasze Miasto