Bogaty program obchodów Narodowego Dnia Życia w Gnieźnie pod hasłem "Naturalnie - rodzina"

Sona Ishkhanyan
Udostępnij:
Kampania społeczna związana z obchodami Narodowego Dnia Życia w 2016 roku odbędzie się 21 marca pod hasłem "Naturalnie - rodzina". Główną ideą tegorocznych obchodów jest propagowanie wśród rodzin postaw y odpowiedzialności za środowisko naturalne i świat, w którym żyjemy.

Bogaty program obchodów Narodowego Dnia Życia w Gnieźnie pod hasłem "Naturalnie - rodzina"

Narodowy Dzień Życia to święto oficjalnie obchodzimy w Polsce od 2004 roku. W ubiegłych latach kampania obejmowania hasła m.in.: "Dom pełen skarbów", "Być ojcem -rola życia ", "Razem na zawsze", "Rodzina receptą na kryzys", "Kierunek: dziecko". Tegoroczne obchody odbędą się pod hasłem "Naturalnie - rodzina". Organizatorom zależy na uwypukleniu tematu pod kątem zdrowych relacji rodzinnych, które są fundamentem troski o środowisko naturalne, a z kolei oba czynniki stanowią podstawę rozwoju społecznego. -Hasło tegorocznych obchodów, w sposób oczywisty nawiązuje do tego, iż rodzina to taka organizacja życia społecznego, która w naturalny sposób jest dla nas najważniejsza. To jest nasz skarb, nad którym powinniśmy zawsze czuwać i zadbać o jego bezpieczeństwo. I to w głównej mierze rodzina powinna zająć się edukację ekologiczną. O szacunek do środowiska naturalnego należy zadbać od najmłodszych lat - mówi Beata Tarczyńska - Starosta Gnieźnieński.

Obchody Narodowego Dnia Życia w Gnieźnie odbędą się 21 marca, choć ustawowo dzień ten przypada na 24 marca. - Ponieważ 24 marca w tym roku przypada na Wielki Czwartek, postanowiliśmy obchody przenieść na poniedziałek - informuje Marcin Makohoński- Dyrektor Wydziału Kultury,Sportu, Turystyki i Promocji.

Bogaty program obchodów obejmuje wykłady z udziałem Jacka Sapy - Prezesa Zarządu Fundacji Narodowego Dnia Życia oraz dr hab. inż. Andrzeja Urbaniaka - prorektora Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Gnieźnie. Kolejny punkt programu przewiduje wręczenie Złotej Odznaki Honorowej Katolickiego Stowarzyszenia "Civitas Christiana" za zasługi dla życia i rodziny. Wręczenia dokona Tomasz Nakielski , Przewodniczący Katolickiego Stowarzyszenia "Civitas Christiana" z Warszawy. - Pragniemy docenić wieloletnią posługę biskupią oraz kapłańską, chęć szerzenia wartości rodzinnych, a także niezłomność w obronie życia, ks. biskupa Bogdana Wojtusia - mówi Ewelina Goździewicz - z Katolickiego Stowarzyszenia "Civitas Christiana".

Kolejnym elementem programu obchodów jest rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego pn.: "Rodzina - Natura - Ekologia". - Ideą konkursu jest spojrzenie przez obiektyw na działania ekologiczne, obserwacja przyrody, która nas otacza - wyjaśnia Magdalena Musiałowicz, Dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska.

Tego dnia odbędzie się również debata pod hasłem: " Czy nadal rodzina?". Zaproszono w tym celu osoby związane z promocją rodziny i obroną tychże wartości. - Wydaje się, że pytanie zawarte w haśle debaty jest pytaniem retorycznym. Jednak ostatnie czasy pokazują, że nie jest to takie pewne. Będziemy więc na ten temat dyskutować i wyciągać wnioski - zapowiada Elżbieta Pilarczyk, Dyrektor Powiatowego centrum Pomocy Rodzinie.

Całość obchodów Narodowego Dnia Życia zamknie spotkanie warsztatowe z dziećmi i rodzicami w Centrum Kultury "Scena to Dziwna". Dwugodzinna impreza (od 16.00 do 18.00) połączona będzie z animacjami ekologicznymidla dzieci organizowanymi prze Stowarzyszenie Promocji Dziedzictwa "Kasztelania Ostrowska" .

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Sytuacja cenowa w branży mięsnej w Polsce

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie