Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Choinki w Gnieźnie. To ostatni moment na zakup świątecznego drzewka!

Paweł Brzeźniak
Paweł Brzeźniak
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
Na targowisku, w marketach i na placach - świąteczne choinki możemy kupić w wielu miejscach. W niektórych domach przyozdobione drzewka już stoją, ale część z nas z uwagi na nawał obowiązków zostawia zakup choinki na ostatnią chwilę.

Zakup drzewka na Boże Narodzenie nie jest wcale rzeczą prostą. Warto powalczyć o jak najlepszą cenę, jednocześnie nie zapominając przy tym, że choinka powinna cieszyć oko co najmniej do Trzech Króli (6 stycznia). Kiedy zatem warto wybrać się po jedyne w swoim rodzaju drzewko i na co warto zwrócić uwagę, podczas selekcji wymarzonej choinki? W tym roku, pod jednym względem, jest inaczej niż zwykle.

Choinki w Gnieźnie. To ostatni moment na zakup świątecznego drzewka!

Jak twierdzi redakcja Strefy Biznesu, istnieje powszechne przekonanie, że jeśli poczeka się z zakupem choinki maksymalnie długo, nawet do wigilii Bożego Narodzenia, to uda się wyrwać najlepszą cenę za choinkę. Czy to dobry pomysł także w tym roku?

Niestety, w tym roku aura zrobiła wszystkim psikusa. Co prawda przez jakiś czas trzymała łagodna zima, co oznaczało niezłe warunki dla drzewek, ale z każdym dniem zaczyna się robić coraz cieplej i pada. Nie ma też co liczyć na białe święta. Choinki trzymane na otwartych placach mokną i zbierają wodę.

Może się zdarzyć, że nawet drzewo kupione stosunkowo wcześnie okaże się zgniłe. Jak zatem sprawdzić stan choinki przed jej zakupem, skoro w grudniu robi się ciemno, już po godzinie 15.00? Tak jak ryba psuje się od głowy, tak choinka od dołu. Wybierając drzewko, warto poprosić sprzedającego, by obstukał siekierką jego pień. Jeśli jest on miękki lub ciemny to znaczy, że jest już bardzo źle i należy odstąpić od zakupu takiej choinki.

Najlepiej zachowane drzewa, po nacięciu pnia oddają piękny zapach żywicy (Uwaga: w przypadku jodły kaukaskiej zapach jest słabiej wyczuwalny, więc trzeba zdać się na inne sygnały), ich waga jest umiarkowana w stosunku do innych, gałęzie unoszą się delikatnie do góry (gałęzie jodły polskiej są nieco mniej wytrzymałe i sprężyste od gałęzi jodły kaukaskiej), a igły (świerk polski i jodła polska pachną najmocniej) trzymają się mocno, podobnie jak intensywność ich ubarwienia, która może charakteryzować się także różnymi odcieniami, w zależności od rodzaju rośliny oraz gleby, na której wyrastało drzewko.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gniezno.naszemiasto.pl Nasze Miasto