Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Gnieźnieński PEC chce zadbać o swoją przyszłą kadrę

Redakcja
Jak mówi prezes J. Grobelny, firma zatrudnia 92 osoby, 27 wkrótce odejdą
Jak mówi prezes J. Grobelny, firma zatrudnia 92 osoby, 27 wkrótce odejdą
Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Gnieźnie nawiązało współprace z dwoma gnieź-nieńskimi szkołami ponadgimnazjalnymi - ZSP nr 2 i 3. Dzięki temu w placówkach uruchomione zostaną nowe kierunki kształcenia: elektryk - operator urządzeń energetycznych oraz monter sieci komunalnych.

- Z wybraną grupą kandydatów na uczniów nasze przedsiębiorstwo podpiszę umowę o pracę w celu nauki zawodu. Liczba jest ograniczona. Zamierzamy podpisać dziesięć umów, po pięć z jednego kierunku. Najlepsi absolwenci tych kierunków znajdą zatrudnienie w PEC - informuje Jarosław Grobelny, prezes gnieźnieńskiego PEC. - Jesteśmy firmą o dość wysokiej średniej wieku pracowników. Jest to powyżej 47 lat. Mamy świadomość, że odchodzenie kolejnych kluczowych osób jest dla firmy pewną utratą potencjału, wiedzy czy umiejętności. Stąd też decyzja o nawiązaniu współpracy ze szkołami ponadgimnazjalnymi - wyjaśnia prezes Jarosław Grobelny. Jak dodaje, obecnie w firmie zatrudnionych jest 92 pracowników, z czego już wkrótce 27 odejdzie.

Prezes gnieźnieńskiego PEC informuje, że w ZSP nr 2 przy ul. Cieszkowskiego uruchomiony zostanie kierunek kształcenia zawodowego elektryk, w ramach trzyletniej zasadniczej szkoły zawodowej. Uczniowie, którzy skończą klasę o tym profilu będą mogli pracować na stanowisku operator urządzeń energetycznych. Jak wylicza J. Grobelny, osoba taka uzyska kompetencje z zakresu łączenia podzespołów maszyn, urządzeń instalacji elektrycznych, usuwania prostych uszkodzeń w urządzeniach i instalacjach elektrycznych, montażu i demontażu maszyn i urządzeń elektrycznych. Ponadto uzyska wiedzę w zakresie obsługi wszystkich maszyn i urządzeń energetyki cieplnej stosowanych w nowoczesnych kotłowniach pracujących na wysokich parametrach i wysokim ciśnieniu. Natomiast w ZSP nr 3, przy ulicy Sienkiewicza, kształcić się będzie można w zawodzie montera sieci komunalnych . Uczniowie tych klas zdobędą wiedzę z zakresu montażu i eksploatacji sieci cieplnych podziemnych i nadziemnych, montażu i eksploatacji węzłów cieplnych oraz montażu i eksploatacji urządzeń sieci ciepłowniczych.

od 7 lat
Wideo

echodnia Policyjne testy - jak przebiegają

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gniezno.naszemiasto.pl Nasze Miasto