Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Impreza w Strzyżewie Paczkowym. Rywalizowały gospodynie wiejskie

WW
W sobotni wieczór, 22 sierpnia rozpoczęła się pierwsza od początku epidemii tak duża impreza organizowana przez strzyżewskie gospodynie wiejskie. Do Strzyżewa Paczkowego zjechały gospodynie z niemal całej gminy.

„Gminne Zmagania Kół Gospodyń Wiejskich” to impreza organizowana przez gospodynie ze Strzyżewa Paczkowego pod patronatem Wójta Gminy Gniezno. Na tereny przylegające do świetlicy wiejskiej przyjechały koła gospodyń z Mnichowa, Osińca, Modliszewa, Modliszewka. W rywalizacji o tytuł kulinarnego mistrza brały udział także gospodynie imprezy, koło ze Strzyżewa Paczkowego.
W programie spotkania znalazło się gotowanie potraw przez zgromadzone koła i ocenianie ich przez wyznaczoną komisję składającą się m.in. z Wójta Gminy Gniezno, v-ce wójta i przewodniczącego rady gminy.
Rywalizacja była zacięta, a na stole pojawiły się różnorodne potrawy: od sałatek po pieczywo, kończąc na ciastach, którymi szczególnie zachwyciła się Maria Suplicka, Wójt Gminy Gniezno. – Powiem, że szczególnie przypadły mi do gustu ciasta z gruszkami, kilka kół wykorzystało ten owoc w sałatkach. Poza tym były bardzo dobre tradycyjne ciasta, szarlotki z jabłkiem.
Po gorących dyskusjach nad stołami nadszedł czas na werdykt jury. Komisja postanowiła nie przyznawać miejsc na podium i wszystkie koła gospodyń wiejskich otrzymały nagrodę i dyplom. Szczególne wyróżnienie otrzymało Koło Gospodyń Wiejskich ze Strzyżewa Paczkowego.
Świetlica w Strzyżewie Paczkowym to miejsce szczególnie zadbane, od lat pielęgnowane przez członkinie koła. W sobotni wieczór przybyli na kulinarne zmagania mogli podziwiać wnętrza świetlicy, świeżo wyremontowaną piwniczkę z winami oraz zachowaną w świetnym stanie stodołę, w której rozstawiono stoły z jedzeniem.
Wśród gości zaproszonych do Strzyżewa Paczkowego znalazła się też firma Wielkopolskiego Rolnika Roku, Romana Długiego i jego żony Doroty. Jej przedstawiciele przyjechali aż z Gniewkowa. Na swoim stoisku zaprezentowali mobilną brykieciarkę, która z agrobiomasy niedrzewnej, czyli ze słomy, robi ekologiczny opał. Stoisko Rolnika Roku z zaprezentowaną brykieciarką cieszyło się sporym zainteresowaniem gości imprezy.
Jak podkreślała Wójt Gminy Gniezno, Maria Suplicka, ważne są dla społeczności wsi lokalne spotkania. – Jak tylko objęłam urząd, rozpoczęliśmy realizację inicjatyw na rzecz integracji kół gospodyń wiejskich i promowania idei lokalizmu, który one za sobą niosą.
Na gości czekała także muzyka taneczna grana przez zaproszony zespół. Była to już druga edycja spotkania.
Jak informowali organizatorzy, ze względu na trwającą epidemię COVID-19, liczba uczestników została ograniczona do 150 osób.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gniezno.naszemiasto.pl Nasze Miasto