Mieszko Gniezno wygrał z Tarnovią w meczu na szczycie IV ligi! [FOTO, FILM]

Paweł Brzeźniak
W meczu na szczycie rozgrywek IV ligi piłkarskiej zawodnicy Mieszka Gniezno pokonali wicelidera, Tarnovię Tarnowo Podgórne 3:1.

Mieszko Gniezno wygrał z Tarnovią w meczu na szczycie IV ligi!

Ekipa Tarnovii przyjechała do Gniezna z zawodnikami, którzy niegdyś byli gwiazdami "Kolejorza", a nawet mieli epizod w reprezentacji Polski. Mowa o Bartoszu Ślusarskim, Marcinie Kikucie, Zbigniewie Zakrzewskim i Błażeju Telichowskim. Te nazwiska, klasa drużyny z Tarnowa Podgórnego oraz świetna passa zwycięstw Mieszka sprawiły, że na stadionie przy ulicy Strumykowej pojawiło się kilkuset fanów piłki nożnej z Gniezna.

Pierwsze 15-20 minut to brak wyraźnej przewagi ze strony jednej z drużyn. Widać było, że w meczu sezonu obie ekipy będą badać swoje możliwości. Gnieźnianie stworzyli kilka akcji, co w 27 minucie zaowocowało bramką Marcina Trojanowskiego. Gola do szatni tarnowianom strzelił Tomasz Kaźmierczak. Generalnie, w pierwszych 45 minutach brakowało składnych akcji.

W drugiej połowie meczu gra wyraźnie się zaostrzyła. Podczas jednej z akcji dwaj gracze zderzyli się, wskutek czego doszło do rozcięcia łuków brwiowych. Sędzia miał dużo pracy i rozdał kilka żółtych kartek. Pięć minut po rozpoczęciu drugiej połowy goście strzelili bramkę. Przez kolejne minuty nie potrafili jednak stworzyć klarownej sytuacji, która dałaby im remis. Tę sytuację wykorzystali Mieszkowcy, a dokładniej Tomasz Bzdęga, który po faulu skutecznie wyegzekwował "jedenastkę". Ostateczenie mecz zakończył się wynikiem 3:1. Mieszko podwyższa przewagę nad Tarnovią do 8 punktów, a było to ich 22 zwycięstwo z rzędu!

Mieszko: Wiktor Beśka, Marcin Tomaszewski, Adrian Bartkowiak, Michał Steinke, Miłosz Brylewski, Marcin Trojanowski, Dawid Radomski, Tomasz Bzdęga, Gracjan Goździk, Krzysztof Wolkiewicz, Tomasz Kaźmierczak. Na ławce rezerwowych Mikołaj Miczyński, Tobiasz Garstka, Filip Kruczyński, Damian Pawlak, Damian Garstka, Paweł Siwka, Oskar Wegnerski.