MKK Gniezno przegrywa z Ogniwo Szczecin. Wyrównana walka do ostatnich sekund [ZDJĘCIA]

Mikołaj Stopczyński
MKK Gniezno przegrywa z Ogniwo Szczecin. Na hali im. Mieczysława Łopatki Sklep Polski MKK Gniezno podejmował dziś Ogniwo Szczecin. Tym razem mecz z kompletem punktów zakończyli goście.

MKK Gniezno przegrywa z Ogniwo Szczecin

Tegoroczny sezon ligowy nie rozpoczął się dla podopiecznych Arkadiusza Konowalskiego korzystnie. Inauguracyjny mecz w Chełmnie zakończył się porażką, wówczas jednak drużyna z Pierwszej Stolicy występowała w osłabionym składzie. Sobotnie spotkanie jawiło się jednak w jaśniejszych barwach: gnieźnianie wygrywali ostatnie mecze z Ogniwem w poprzednich sezonach, zaś zeszłotygodniowe spotkanie z Notecią Inowrocław zakończyło się dla szczecinian wysoką porażką.

Mecz rozpoczął się od zaciętej walki, która trwała do ostatnich sekund. Pierwsza kwarta nie zapowiadała dominacji żadnej ze stron, jednak już w drugiej Ogniwo Szczecin wypracowało przewagę, wygrywając pierwszą połowę spotkania 43:28. Sytuacja odmieniła się po przerwie, gdy podopieczni Arkadiusza Konowalskiego zaczęli odrabiać straty, doprowadzając do wyrównania wyniku. Ten wahał się do ostatnich sekund, a drużyny wzajemnie odbierały sobie zwycięstwo, czekając na błąd przeciwnika. Ostatecznie górą okazali się szczecinianie, którzy opuszczają Pierwszą Stolicę z wynikiem 68:66.