MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

MOK zaprasza na wyjątkowy wernisaż. „ZA/Trzymane” to część festiwalu fotograficznego

Hanna Komorowska-Bednarek
Hanna Komorowska-Bednarek
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
Miejski Ośrodek Kultury wspólnie ze Związkiem Polskich Artystów Fotografików serdecznie zaprasza do udziału w wystawie fotograficznej „ZA/TRZYMANE” , której wernisaż odbędzie się 6 kwietnia, o g. 18.00, w Galerii w Miejskim Ośrodku Kultury w Gnieźnie.

Cały festiwal to wspólna prezentacja szerokiego spektrum postaw twórczych w medium fotografii artystek i artystów z Wielkopolskiego Okręgu Związku Polskich Artystów Fotografików.

Projekt fotograficzny „ZA/TRZYMANE” jest jednym z kilku odsłon w ramach MOMENT festiwal, formuły prezentacji w domenie sztuk wizualnych w Poznaniu i najbliższej okolicy. Festiwal ten powstaje, aby zachęcać do spotkania się i prowadzenia dialogu między fotografami. W tym roku meritum wydarzenia przeniesione są na większą skalę dzięki współdziałaniu młodych twórców z Poznania wraz ze Związkiem Polskich Artystów Fotografików, Miejskim Ośrodkiem Kultury w Gnieźnie, Studencką Agencją Fotograficzną, Fundacją Pix.house, Jeżyckim Centrum Kultury i Galerią Rozruch. Kuratorem wystawy jest Marek Lapis.

- Żyjemy w czasach wszechogarniającego nas nadmiaru: myśli, zdarzeń, pragnień, wyzwań, pojęć, nakazów i oczekiwań. Trudno dzisiaj w pędzącym wokół nas świecie zatrzymać się chociaż na chwilę, aby zajrzeć w głąb siebie i nabrać refleksji. Pole sztuki, a w szczególności medium fotografii artystycznej są w pełni pokazać bogactwo tego co cenne, a często ukryte i przemilczane. Warto uwolnić więc te „za/trzymane” wartości i idee na zewnątrz, aby wybrzmiały pełną siłą i paletą emocji w formie wizualnej. Fotografia jest najbardziej otwartym i zrozumiałem medium komunikacji niewerbalnej, swobodnie przekraczającym granice języka, państw czy narodów

– podają artyści, których niezwykłe fotografie będą dostępne w Miejskim Ośrodku Kultury w Gnieźnie. Wstęp na wystawę będzie wolny.

Dziś niemal niemożliwym do ukrycia jest wpływ który wywiera na nas rzeczywistość w jakiej się znajdujemy. Wystawa "ZA\TRZYMANE" pozwoli w artystycznej formie wyzwolić te pozytywne pokłady idei i tęsknot na zewnątrz, podzielić się nimi z resztą społeczności. Wymienić postawy, zdania i wartości głęboko w nas tkwiące, jako wyjątkowy pomost z innymi twórcami - nabierając refleksji z pełną uważnością nad tym co zapomniane, a wartościowe. Ta wymiana wytworzy bardzo cenną i o wysokim potencjale platformę dyskusji w eklektycznym polu sztuki „tu i teraz”.

Artystki i artyści prezentujący prace: 1. Michał Adamski 2. Artur Bilewski 3. Wojciech Beszterda 4. Andrzej P. Florkowski 5. Anna Gregorczyk 6. Marlena Grewling 7. Tytus Grodzicki 8. Paweł Kosicki 9. Marek Lapis 10. Zdzisław Mackiewicz 11. Marek Noniewicz 12. Zdzisław Orłowski 13. Marcin Pawlik 14. Adam Polański 15. Antoni Rut 16. Piotr Spek 17. Dawid Stube 18. Waldemar Stube 19. Krzysztof Ślachciak 20. Waldemar Śliwczyński

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gniezno.naszemiasto.pl Nasze Miasto