Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Programowanie i druk 3D w Stolicy eXperymentu. Centrum nauki w Gnieźnie przedstawiło ofertę wakacyjną

Mikołaj Stopczyński
Mikołaj Stopczyński
Mikołaj Stopczyński
Mieszkańcy Gniezna nie będą mogli narzekać na brak naukowych atrakcji. W nowo otwartej Stolicy eXperymentu przewidziano zajęcia zarówno dla najmłodszych, jak i tych starszych gnieźnian.

W połowie czerwca odbyło się uroczyste otwarcie Stolicy eXPerymentu - nowego centrum nauki, w którym mieszkańcy, a przede wszystkim uczniowie gnieźnieńskich szkół będą mieć możliwość poznania tajników współczesnych technologii. Zanim jednak odbędą się lekcje przy ul. Słowackiego, placówka wychodzi z inicjatywą zajęć wakacyjnych. Te skierowane są przede wszystkim dla najmłodszych gnieźnian.

Wakacyjny harmonogram zajęć zdecydowano się podzielić ze względu na różny czas pracy rodziców. W dniach 3-7 lipca oraz 17-21 lipca będą odbywać się zajęcia dopołudniowe, a w dniach 10-14 lipca i 24-28 lipca zostaną zorganizowane zajęcia popołudniowe. Dopełnieniem programu będzie nowo otwarta Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności (SOWA), w której odbędą się dodatkowe zajęcia we wtorki i czwartki o 9:00 i 11:00.

Na zajęcia w Stolicy eXperymentu obowiązują zapisy poprzez formularz na stronie głównej placówki. W zależności od rodzaju zajęć będą one odbywać się w grupach dziesięcio- i piętnastoosobowych. Mogą brać w nich udział dzieci od 6 roku życia, na które czeka szeroki wybór technologii.

- Przede wszystkim będziemy prowadzili zajęcia z nauki programowania, konkretnie z programowania na klockach Lego, ale w naszej wakacyjnej ofercie są także zajęcia z programowania z zestawami Scottie Go. Dodatkowo będziemy budować w środowisku Minecraft oraz zajmować się drukiem 3D począwszy od projektowania do konkretnych wydruków. Mamy zamiar prowadzić zajęcia dwojakiego rodzaju: z wykorzystaniem długopisów 3D, kiedy dziecko będzie mogło samo zrobić to, co podpowiada mu wyobraźnia oraz takie, kiedy dziecko "wyprodukuje" to, co samo zaprojektuje za pośrednictwem komputera czy tabletu. Chcielibyśmy produkować to, co dzieciom przyjdzie do głowy. Na początku zawsze podpowiadamy o stworzeniu swojego breloczka czy emblematu, bo musimy pamiętać o tym, że wydruk na drukarce 3D jest procesem czasochłonnym i żeby dziecko wyszło z zajęć zadowolone, musi to być obiekt mały, który da się wydrukować w krótkim czasie

- tłumaczył Sebastian Kania, edukator w Stolicy eXperymentu.

Okazję na skorzystanie z atrakcji centrum nauki będą mieli także dorośli. Specjalnie dla nich SOWA wychodzi z dodatkowymi zajęciami we wtorki o godzinie 17:00, na które nie trzeba będzie się zapisywać.

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gniezno.naszemiasto.pl Nasze Miasto