MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Bieg Przedszkolaka o Puchar Cieplika - zobacz zdjęcia

Paweł Brzeźniak
Paweł Brzeźniak
Bieg Przedszkolaka o Puchar Cieplika odbył się w sobotnie popołudnie, 6 kwietnia na gnieźnieńskim Rynku, w ramach XXI Biegu Europejskiego. Akcja ma na celu edukację ekologiczną dzieci oraz kształtowanie dobrych postaw w obszarze oszczędzania zasobów naturalnych, które warto zacząć od najmłodszych lat

Bieg Przedszkolaka o Puchar Cieplika - zobacz zdjęcia

Każde przedszkole, które było reprezentowane przez minimum 5 przedszkolaków otrzyma Wielką Księgę Ciepła. Pięknie zilustrowany album został Wydany przez Izbę Gospodarczą Ciepłownictwo Polskie, który podpowiada dzieciom sposoby na mądre korzystanie z ciepła. Ponadto, najliczniej reprezentowane przedszkole otrzyma Puchar Cieplika.

Bieg Przedszkolaka o Puchar Cieplika - zobacz zdjęcia

W biegu uczestniczyć mogły dzieci w wieku przedszkolnym 2-7 lat (urodzone w okresie 1.01.2017 - 6.04.2022). Limit wynosił początkowo 200 uczestników, ale na skutek ogromnego zainteresowania został zwiększony do 250. Każde ze startujących dzieci otrzymało pamiątkową koszulkę i opaskę, w której pobiegnie. W Biegu Przedszkolaków nie ma klasyfikacji na miejsca - liczy się udział dziecka i pokonanie wyznaczonej trasy biegu. Organizatorom zależy na samym uczestnictwie dzieci w zawodach, nie na rywalizacji. Zarówno pierwszy, jak i ostatni zawodnik na mecie, był jednakowo nagrodzony. Na mecie każde dziecko, które ukończyło bieg, otrzymało pamiątkowy medal, dyplom oraz upominek.

XXI Bieg Europejski w Gnieźnie. Na trasie 1218 uczestników!

Bieg Przedszkolaka ma również aspekt charytatywny. W tym roku minimum połowa kwoty z opłat wpisowych zostanie przeznaczona na rehabilitację Joanny Gacy. Asia jest mieszkanką Wierzbiczan, u której zdiagnozowano leukodystrofię hipomielinizującą typu 10, w skrócie HLD1O, opóźniony rozwój psychoruchowy. Dziewczynka jest pod stałą opieką lekarzy specjalistów, dlatego potrzebne są fundusze na dalsze leczenie i rehabilitację.

Jak możesz pomóc Asi?

Oprócz kwoty, która zostanie przekazana z opłat wpisowych, zachęcamy do indywidualnych wpłat.

od 7 lat
Wideo

Michał Probierz o Ekstraklasie i Euro

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gniezno.naszemiasto.pl Nasze Miasto