MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Za nami Mistrzostwa powiatu w aerobiku i innych formach tanecznych

Paweł Brzeźniak
Paweł Brzeźniak
Po raz osiemnasty odbyły się Mistrzostwa Powiatu Gnieźnieńskiego Szkół Ponadpodstawowych w Aerobiku i Innych Formach Tanecznych. W poniedziałek w hali sportowej przy ul. Sobieskiego młodzież z powiatu gnieźnieńskiego zaprezentowała swoje umiejętności taneczne. Organizatorami Mistrzostw byli: Starostwo Powiatowe w Gnieźnie i Zespół Szkół Ekonomicznych w Gnieźnie. Uroczystego otwarcia mistrzostw dokonał dyrektor Wydziału Edukacji i Sportu Starostwa Powiatowego - Łukasz Kaszyński.

Konkurencje taneczne oceniane były w trzech kategoriach: solo, do trzech osób i kategorii do dziesięciu osób, przez profesjonalne jury, w którego skład wchodziły: założycielka i instruktorka, artystycznego Zespołu Świerszcze z Trzemeszna - Danuta Szreder; instruktorka tańca i założycielka Studia Tańca i Ruchu Euforia - Joanna Szymczak- Imbierowicz, instruktorka tańca Miejskiego Ośrodka Kultury i tancerka - Paulina Lewandowska oraz instruktorka tańca w Klubie Szymański Fitness i tancerka - Daria Kozakiewicz.

W każdej kategorii oceniano: estetykę stroju, estetykę ruchu, choreografię, muzykę + ruch, synchronizację ruchu w zespole (nie dotyczy kategorii solo) oraz stopień trudności wykonywanych elementów. Po raz już drugi w powiecie gnieźnieńskim odbyły się Mistrzostwa w Cheerleaderingu.

Poza konkursem wystąpiły dzieci z Szkoły Podstawowej w Powidzu – Zespół taneczny DENSIAKI oraz uczennice z Szkoły Podstawowej w Goślinowie: Natalia Kujawska i Laura Siejak. Gościnnie młodzież z Zespołu Szkół Nr 1 w Swarzędzu, tańcząca w Zespole Pieśni i Tańca WIWATY w Pobiedziskach dokonała pokazu tańców ludowych i tańca współczesnego.

Czas obradowania jury umiliły swoim śpiewem uczennice Zespołu Szkół Ekonomicznych z Technikum Rachunkowości: Martyna Wośkowiak i Zuzanna Wiśniewska. I jak co roku uczestnicy, goście i kibice wspólnie odtańczyli kowbojkę i belgijkę.

Na zakończenie ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Gnieźnie medale i statuetki wręczali przewodnicząca jury pani Danuta Szreder i główny specjalista Wydziału Edukacji i Sportu pani Ewa Załęska. Wszystkie szkoły otrzymały także dyplomy.

Całość prowadzili Dominika Chłopicka i Adrian Chyła - uczniowie Ekonomika.

Organizatorki Joanna Olszewska-Kowalska i Wioletta Nowaczyk dziękują wszystkim osobom, które pomogły w organizacji i przebiegu mistrzostw oraz zapraszają tancerki i tancerzy na kolejne mistrzostwa za rok.

Wyniki w poszczególnych kategoriach:
Kategoria solo:

I miejsce: Jagoda Jósiak – II LO Gniezno
II miejsce: Antonina Hartwich – I LO Gniezno
III miejsce: Agata Kozłowska – II LO Gniezno
Kategoria do trzech osób:
I miejsce: Jagoda Jósiak i Zuzanna Wojciechowska - II LO Gniezno
II miejsce: Aleksandra Kujawska i Agata Stefaniak - II LO Gniezno
III miejsce: Zuzanna Jóźwiak i Zuzanna Purol - II LO Gniezno
Kategoria do dziesięciu osób:
I miejsce: Maria Siuda, Jagoda Pleskot, Julia Krzyżańska, Jagoda Turtoń, Hanna Piasecka, Kinga Piasecka - II LO Gniezno
II miejsce: Antonina Hartwich, Natalia Russek, Maja Linetty, Alina Liczbińska, Zuzanna Zioła, Amelia Palm - I LO Gniezno
III miejsce: Zuzanna Tomczak, Natalia Andrzejewska, Paulina Michalak, Zuzanna Dzięcielak, Julia Lewandowska, Katarzyna Sierszyńska, Jagoda Michalak, Julianna Pavanello, Agata Menclewicz - III LO Gniezno
Kategoria cheerleadering:
I miejsce: Oliwia Kasprzyk, Julia Pęczak, Karolina Kapczyńska, Izabela Weydmann, Nikola Wojciechowska i Zofia Klimczak - ZSE Gniezno.
Ponadto jury przyznało statuetki za osobowość taneczną dla: Maksymiliana Ciesielskiego - II LO Gniezno, Nikoli Wiśniewskiej - I LO Gniezno i Amelii Kamińskiej - ZSE Gniezno.

Przyznano także wyróżnienie dla młodzieży z Szkoły Branżowej nr 14 w Gnieźnie: Natalii Bojak, Klaudii Borońskiej, Klaudii Grzechowiak, Oliwii Kłusak, Róży Mroczek, Wiktorii Pasek, Emilii Sikora i Zuzanny Żak oraz wyróżnienie dla młodzieży z ZSE Gniezno: Amelii Kamińskiej, Oliwii Kasprzyk, Julii Pęczak i Nikoli Wojciechowskiej. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i laureatom.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

echodnia.eu Pożegnanie Pawła Paczkowskiego z Industrii Kielce

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gniezno.naszemiasto.pl Nasze Miasto