Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Bieg Przedszkolaka w Gnieźnie - ruszyły zapisy. WIDEO

Paweł Brzeźniak
Paweł Brzeźniak
Wideo
od 7 lat
6 kwietnia po raz kolejny wystartuje Bieg Przedszkolaka w ramach XXI Biegu Europejskiego. Patronem Biegu Przedszkolaka jest Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Gnieźnie Sp. z o.o. Akcja ma na celu edukację ekologiczną dzieci oraz kształtowanie dobrych postaw w obszarze oszczędzania zasobów naturalnych, które warto zacząć od najmłodszych lat.

Bieg Przedszkolaka w Gnieźnie - ruszyły zapisy

Każde przedszkole, które będzie reprezentowane przez minimum 5 przedszkolaków otrzyma Wielką Księgę Ciepła. Pięknie zilustrowany album został wydany przez Izbę Gospodarczą Ciepłownictwo Polskie, który podpowiada dzieciom sposoby na mądre korzystanie z ciepła.

Zapisy

Ponadto najliczniej reprezentowane przedszkole otrzyma Puchar Cieplika. W biegu uczestniczyć mogą dzieci w wieku przedszkolnym 2-7 lat (dzieci urodzone 01.01.2017 - 06.04.2022). Limit wynosi 200 uczestników. Każde ze startujących dzieci otrzyma pamiątkową koszulkę i opaskę, w której pobiegnie. W Biegu Przedszkolaków nie będzie klasyfikacji na miejsca - liczy się udział dziecka i pokonanie wyznaczonej trasy biegu.

Zarówno pierwszy, jak i ostatni zawodnik na mecie będzie jednakowo nagrodzony. Dzieci przed startem otrzymają pamiątkowe koszulki, a na mecie każde dziecko, które ukończy bieg otrzyma pamiątkowy medal, dyplom oraz upominek. Biegi dla przedszkolaków odbędą się na Rynku w Gnieźnie o godzinie 14:15 start dziewczynek oraz 14:35 start chłopców. Elektroniczne zgłoszenie, odebrana i ubrana koszulka oraz opaska będą „przepustką” uprawniającą przedszkolaka do startu.

Zgłoszenia będą tylko elektronicznie (poprzez portal Datasport) i muszą być potwierdzone opłatą startową 20 zł.

W skład pakietu wchodzą:

  • Koszulka
  • Medal, dyplom
  • Upominek od firmy Altom
  • Przekąska

Rozmiar koszulki będzie możliwy do wyboru w biurze zwodów. W biurze zawodów dziecko otrzyma również opaską na rękę, która jest wymagana aby dziecko mogło wziąć udział w biegu. Pozostałe rzeczy z pakietu uczestnicy otrzymają po przebiegnięciu dystansu.

Biuro zawodów dla biegu przedszkolaków usytuowane będzie w sali sportowej II LO w Gnieźnie ul. Łubieńskiego 3/5 w Gnieźnie, czynne:
5.04.2024 (piątek) w godzinach 17.00 – 21.00
6.04.2024 (sobota) w godzinach 11.00 – 13:30

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gniezno.naszemiasto.pl Nasze Miasto