Euromaster okazał się lepszy

TSZaktualizowano
Zawodnicy KS w przyszłym sezonie nie zagrają w ekstraklasie futsalu. Marzenia o awansie do elity prysły w Głogowie, gdzie gnieźnianie przegrali dwa kolejne spotkania fazy play-off.

Tym samym Euromaster wygrał rywalizację z KS 2:1 i to on w przyszłym sezonie zagra w najwyższej klasie rozgrywkowej. Drugim beniaminkiem ekstraklasy będzie GAF Jasna Gliwice.

Większą szansę na rozstrzygnięcie rywalizacji z Euromasterem na swoją korzyść gnieźnianie mieli w pierwszym spotkaniu w Głogowie. Do przerwy prowadzili w nim nawet 2:1. Niestety, po zmianie stron rywale z nawiązką zdołali odrobić straty, choć do końca trwała zacięta walką o zwycięstwo.

W trzecim starciu tych drużyn takich emocji już nie było. W tym przypadku zawodnicy KS byli wyrównanym przeciwnikiem dla głogowian tylko przez pierwszych kilka minut. Potem dominacja gospodarzy była już wyraźna. - Czuję ogromną radość. Ten awans, to zasługa wszystkich piłkarzy. Drużyna pokazała, że ma jaja i charakter - powiedział po spotkaniu niezmiernie szczęśliwy trener rywali, Tomasz Trznadel.

Zupełnie inne nastroje panowały w ekipie z Gniezna. Wiceprezes klubu, Mariusz Przybysz nie robił jednak tragedii z przegranej walki o ekstraklasę. - Jak widać nasz czas jeszcze nie nadszedł. Może uda nam się awansować w następnym sezonie. Czego nam zabrakło w Gło-gowie? Bardzo żałujemy pierwszego meczu,w którym prowadziliśmy do przerwy i wydawało się, że wszystko mamy pod kontrolą. Niestety, w drugiej połowie zagraliśmy słabo. Mamy młodą drużynę i to było widać w meczach z Euromasterem. Większość z zawodników nie grała jeszcze o taką stawkę i trochę zjadły ich nerwy - ocenił Przybysz w studiu TVP Poznań.

Teraz gnieźnianom pozostaje już tylko walka o trzecie miejsce w I lidze. KS stoczy ją z AZS Warszawa. Pierwszy mecz już w sobotę w stolicy. Rewanż za tydzień w hali przy ul. Paczkowskiego w Gnieźnie.

Bramki: Piotr Pietruszko 2 (3, 24), Grzegorz Nowak 2 (35, 39) Tomasz Urbaniak (26), Kamil Kaczmar (28) oraz Paweł Kaźmierczak 2 (11, 36), Mateusz Kamiński (17), Dariusz Rychłowski (38).

Euromaster Głogów - KS Gniezno 4:1 (3:1)