Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

GNIEZNO - "Świat średniowiecznej wyobraźni"

Redakcja
Od poniedziałku będzie można zwiedzać nową wystawę w Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie, zatytułowaną "Świat średniowiecznej wyobraźni".

Ekspozycja prezentuje piękno i bogactwo gnieźnieńskiej katedry, w której często elementów wystroju nie zauważamy gołym okiem, nie zdając sobie sprawy z ich naładowanego symbolami znaczenia. Wielkoformatowe fotografie Jarosława Grygucia na wystawie są zestawione z oryginalnymi elementami gotyckich dekoracji z muzealnych zbiorów. Tymczasem średniowieczne wyobrażenia w nieco innej postaci będą tematem weekendowych zajęć dla dzieci. Gryfy, smoki, bazyliszki, centaury i feniksy będzie można poznać podczas festynu edukacyjnego w sobotę i niedzielę od 13.00 do 16.00. Najmłodsi będą poznawać dawne symbole i tworzyć własne dzieła sztuki i rzemiosła. Wstęp wolny, program skierowany jest do dzieci w wieku od 6 do 12 lat.

Iza Budzyńska
============01 Tytul 19 L(17800440)============
Spotkanie z poezją Różewicza
============05 BodyTekst_lewo(17800442)============
kultura Kolejny z cyklu "Krakowski Salon Poezji", organizowany przez Miejski Ośrodek Kultury, odbędzie się 3 października o 11.00 w sali kryształowej Starego Ratusza. Bezpłatne zaproszenia można dostać w sekretariacie MOK-u w godzinach od 7.00 do 15.00. Tym razem spotkanie będzie poświęcone wierszom Tadeusza Różewicza. Czytać je będzie Igor Michalski, aktor teatralny i filmowy, dyrektor Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu. Jak zwykle akompaniować muzycznie będą Agata Musioł na skrzypcach i Szymon Musioł na fortepianie. IB
============01 Tytul 19 L(17800433)============
Projekt obejmie całe rodziny
============05 BodyTekst_lewo(17800429)============
pomoc społeczna Dwadzieścioro dzieci i dziesięć rodzin weźmie udział w zainaugurowanym we wtorek projekcie "Pomoc", realizowanym przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, przy współpracy z miejskimi świetlicami socjoterapeu-tycznymi i Miejskim Ośrodkiem Kultury. Jak wyjaśnia Hanna Adamczak, dyrektor MOPS, w ramach przedsięwzięcia dzieci będą mogły korzystać bezpłatnie z zajęć w ośmiu wybranych sekcjach MOK-u. Oprócz tego całe rodziny obejmie pomoc psychologów, pedagogów i tzw. asystenta rodziny, który będzie pomagać im w podstawowych zadaniach. Celem projektu jest wspieranie funkcjonowania rodzin i ich funkcji wychowawczej. Całość projektu ma kosztować 32 tys. zł, z czego 25 tys. ze środków unijnych. - Projekt ten będzie uzupełnieniem zajęć prowadzących w miejskich świetlicach socjoterapeutycznych, kontynuacją i rozszerzeniem tematyki, w którą w prowadzani są nasi wychowankowie - tłumaczy Zofia Komosińska, kierownik świetlic.
Iza Budzyńska

od 7 lat
Wideo

NORBLIN EVENT HALL

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: GNIEZNO - "Świat średniowiecznej wyobraźni" - Gniezno Nasze Miasto

Wróć na gniezno.naszemiasto.pl Nasze Miasto