MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Sprzątanie Jeziora Lednickiego przez Koło Łowieckie „Jawor”

Paweł Brzeźniak
Paweł Brzeźniak
Zarząd Koła Łowieckiego nr 21 „Jawor” w Poznaniu, pod przewodnictwem Szczepana Winiarczyka, zorganizował akcję sprzątania brzegu Jeziora Lednickiego.

Od stuleci tereny wokół jeziora Lednickiego są miejscem współzależności ludzi i zwierząt. Człowiek, będąc nieodłączną częścią tego ekosystemu, od zawsze dbał o przyrodę i korzystał z jej zasobów. Grupą osób aktywnie angażujących się w ochronę przyrody są myśliwi, których liczba w Polsce sięga prawie 130 tysięcy. Ich szerokie spektrum działań często pozostaje niezauważone przez większość społeczeństwa.

Zgodnie z Ustawą Prawo Łowieckie, celem łowiectwa jest m.in. ochrona różnorodności zwierząt łownych oraz kształtowanie środowiska naturalnego dla poprawy warunków bytowania zwierzyny.

Myśliwi wraz z rodzinami oraz zaproszeni goście, w tym leśniczy Nadleśnictwa Czerniejewo Tomasz Raźny z rodziną, zebrali 30 worków pełnych różnego rodzaju odpadków, takich jak szklane i plastikowe butelki, grillowe jednorazowe akcesoria oraz inne śmieci. Ta inicjatywa pokazuje, jak istotne są tego typu działania dla zachowania czystości naszego środowiska.

Po zakończeniu sprzątania odbyło się spotkanie integracyjne w restauracji "Karczma na Lednicy". Wspólne grillowanie nie tylko umożliwiło bliższe poznanie wszystkich uczestników, ale także zaowocowało decyzją o cyklicznym organizowaniu podobnych akcji, w które będą zaangażowani również mieszkańcy lokalni.

Dzięki zaangażowaniu myśliwych i innych osób zainteresowanych ochroną środowiska, tereny jeziora Lednickiego nadal pozostają miejscem harmonijnej współpracy między człowiekiem a naturą.

Jezioro znajduje się na terenie Lednickiego Parku Krajobrazowego. Na jeziorze znajduje się 5 wysp, o łącznej powierzchni 9,4 ha. Największą wyspą jest Ostrów Lednicki (7,5 ha), na którym znajduje się stanowisko archeologiczne.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak wakacje spędza Katarzyna Pakosińska?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gniezno.naszemiasto.pl Nasze Miasto