Gniezno: Sezon 2012 w wykonaniu juniorów

Szymon Kaczmarek
Sezon 2012 był dla Lechmy Startu bardzo udany. „Orły”, po dość trudnych bojach, zapewniły sobie awans do Enea Ekstraligi. W międzyczasie najmłodsi czerwono-czarni rywalizowali w wszelakiej maści zawodach juniorskich. Nadszedł czas na podsumowanie osiągnięć Cembrit Startu Gniezno na tym polu.

Młodzieżowe Indywidualne Mistrzostwa Polski
Rywalizację o tytuł najlepszego juniora w kraju gnieźnianie rozpoczęli w Rawiczu i Rybniku. Na południu Wielkopolski startowali Wojciech Lisiecki i Adrian Gała, którzy zdobyli odpowiednio 7 i 4 punkty, co nie dawało bezpośredniego awansu. W wyniku kontuzji kilku zawodników „Lisek” wystąpił jednak w bydgoskim finale, podobnie jak Oskar Fajfer. „Oski” kwalifikację zdobył w Rybniku, w tym samym turnieju „przepadł” jednak Maciej Fajfer.

Finał rozegrany na torze Polonii wygrał Maciej Janowski. „Lisek” i „Oski” zajęli odpowiednio 9. i 11. miejsce.

Młodzieżowe Drużynowe Mistrzostwa Polski
Cembrit Start podchodził do tych rozgrywek z zamiarem obrony srebrnego medalu, który padł łupem czerwono-czarnych w sezonie 2011. „Orły” straciły co prawda Kacpra Gomólskiego, jednak Maciej Fajfer miał załatać tę dziurę. Przez rozgrywki grupowe podopieczni Lecha Kędziory przebrnęli bez większych problemów. Te pojawiły się podczas półfinału w Częstochowie, gdzie gnieźnianie wywalczyli 17 „oczek”. Jeden punkt więcej zgromadziła Unia Leszno i to właśnie Byki znalazły się w finale.

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski Par Klubowych
Niepowodzenie w MDMP gnieźnianie chcieli odbić sobie w rywalizacji par. Pomóc miał im w tym tor, bowiem to właśnie Cembrit Start był gospodarzem finału. Dodatkowo kilka ekip przetrzebionych było przez kontuzje. Niestety, także tym razem czerwono-czarni nie zdołali stanąć na podium. Zawody w świetnym stylu wygrały Azoty Tauron Tarnów, przed Polonią Bydgoszcz i WTS-em Nice Warszawa (wspartym Adrianem Gałą). Bracia Fajferowie i Wojciech Lisiecki musieli zadowolić się czwartą pozycją. Przegrana ta była o tyle bolesna, że do brązowego medalu zabrakło… jednego punktu.

Srebrny Kask
Do tych rozgrywek przystąpiło trzech reprezentantów Cembrit Startu. Wszyscy wystąpili w półfinale rozegranym w Łodzi. W dobrych nastrojach do domów wracał team Fajferów, bowiem zarówno Maciej, jak i Oskar wywalczyli awans. Mniej powodów do zadowolenia miał Wojciech Lisiecki, który odpadł z dalszej rywalizacji. Finał, który wygrał Przemysław Pawlicki, odbył się w dalekim Rzeszowie. Całkiem nieźle wypadł w nim „Oski”, który zdobył 7 „oczek” i uplasował się na 8. pozycji. 3 punkty Macieja Fajfera dały mu 15. lokatę.

Brązowy Kask
Z powodu kontuzji z rywalizacji wykluczony był Oskar Fajfer, więc Cembrit Start był w tych rozgrywkach reprezentowany jedynie przez Adriana Gałę który nominowany został do startu w Ostrowie Wielkopolskim. Młody gnieźnianin, mimo taśmy w pierwszym starcie, wywalczył w sumie 9 „oczek” i pewnie awansował do finału. W rozegranych na gdańskim torze zawodach było już jednak słabiej – „Adi” zajął 16. lokatę.