MKS MOS Gniezno - AZS AWF Volkswagen Poznań 31:17

(gniezno.eu)
Za nami ostatnia kolejka spotkań o Mistrzostwo I ligi kobiet w piłce ręcznej. Grający w grupie A gnieźnieński zespół MKS MOS podejmował na własnym terenie zdegradowany już wcześniej AZS AWF Volkswagen Poznań.

Pojedynki między tymi zespołami zawsze są zacięte i przynoszą wiele emocji. Pierwsza część tej konfrontacji przebiegała pod dyktando gości. Po 10’ zespół przyjezdny prowadził już 0 : 3. Po kolejnych 4’ na świetlnej tablicy widniał remis 3 : 3. Od tego momentu ponownie do głosu doszły zawodniczki z Poznania. W 18’ prowadziły już 4 : 8, a po kolejnych minutach 7 : 12. Gnieźnianki ostatnie 7’ I połowy zagrały koncertowo doprowadzając do remisu. Ta część spotkania zakończyła się wynikiem 14 : 14.

Druga odsłona meczu to zdecydowanie lepsza gra gospodyń pojedynku. Z minuty na minutę odskakiwały swoim przeciwniczkom. W 42’ szczypiornistki z Gniezna prowadziły różnicą 7 trafień 24 : 17. Gospodynie po zmianach co prawda zaczęły tracić wypracowaną wcześniej przewagę, ale wygranej nie pozwoliły sobie wydrzeć z rąk. Znakomicie w bramce MKS MOS spisywała się w tych zawodach Daria Tarczyńska. Ostatecznie team Roberta Popka i Romana Solarka wygrał 31 : 17.

MKS MOS Gniezno: Monika Kowalczewska, Daria Tarczyńska – bramkarki oraz Katarzyna Podrzycka (2), Marta Jerzakowska (7), Martyna Szwedek (2), Lena Burdzińska (6), Jagoda Ławniczak, Martyna Bigoszewska (1), Klaudia Łuczak, Paulina Stachowiak (7), Katarzyna Dębicka, Joanna Różańska (6).
AZS AWF Volkswagen Poznań: W. Pawlak, M. Cierech, M. Guzowska, M. Król, W. Łakomy (4), S. Bartkowiak (3), K. Matyja (3), A. Wasiak (3), A. Kwiecień (2), M. Łyszczyk (6), M. Karasiewicz (1), K. Peda (1), I. Rura (4).