Młodziczki MKS MOS zagrają w finale

TS
MKS MOS po raz kolejny potwierdził, że potrafi świetnie pracować z młodzieżą. Nie tak dawno juniorki młodsze tego klubu awansowały do finalu mistrzostw Polski, a teraz w ich ślady poszły młodziczki (rocznik 1998), choć w tej kategorii wiekowej walka o tytuł nazywana jest Pucharem Polski Związku Piłki Ręcznej w Polsce.

Awans do decydującej rozgrywki gnieźnianki wywalczyły sobie na turnieju w Wąbrzeźnie, gdzie najpierw pokonały 21:14 gospodarza imprezy, później minimalnie uległy faworyzowanemu Kusemu Szczecin 19:22, a na koniec pewnie pokonały Pantery Dopiewo 24:12. To wystarczyło do zajęcia drugiego miejsca w zawodach, dającego awans do turnieju finałowego, który odbędzie się dniach 5-8 czerwca, najprawdopodobniej w Mrzeżynie i Dźwirzynie

- Rozegraliśmy dobry turniej. Coraz lepiej funkcjonuje nasza obrona. Przegrana ze Szczecinem ujmy nam nie przynosi, choć przy większej koncentracji mojego zespołu mogliśmy i ten mecz wygrać. Cel główny, czyli awans do finałów mistrzostw Polski został osiągnięty. Mam nadzieję, że zdobyte na tym turnieju doświadczenie zaowocuje jeszcze lepszą grą na turnieju finałowym - mówi trener Robert Popek.

MKS MOS w Wąbrzeźnie grał w następującym składzie: bramkarki - Kamila Olejniczak i Marta Tamborska oraz zawodniczki pola - Kinga Kapczyńska (8 bramek), Agnieszka Siwka (3), Natalia Wojciechowska(1), Klaudia Kwapich (9), Kornelia Szukalska (7), Marta Giszczyńska (10), Martyna Dziemidowicz (2), Agata Wachowska (13), Wiktoria Staniszewska (1), Natalia Niedzielska (7), Natasza Nowak (1), Karolina Chojnacka (2). Warto przy okazji dodać, że Kamila Olejniczak został wybrana najlepszą bramkarką turnieju .