Nasi Mistrzowie Sportu. Kto będzie najlepszy?

Paweł Brzeźniak
Nasi Mistrzowie Sportu. Kto będzie najlepszy? mat. org.
Przed tygodniem rozpoczęło się głosowanie w prestiżowym plebiscycie „Głosu Wielkopolskiego” Mistrzowie Sportu. Wśród nominowanych osób nie brakuje sportowców z powiatu gnieźnieńskiego, naszych drużyn czy trenerów. Walka toczy się w sześciu kategoriach.

Wśród wschodzących gwiazd sportu znaleźli się także juniorzy od nas.

Jolanta Woźniak - bardzo młoda, ale wszechstronna zawodniczka. Dzięki ciężkiej pracy na treningach osiąga coraz lepsze wyniki zarówno w konkurencjach kata i kumite. Jej dojrzała postawa pozwala jej na ciągły rozwój i doskonalenie się w sztuce karate. Podczas ostatnich zawodów Wielkopolskiej Ligi Karate uzyskała złoto kumite dziewcząt 8-9 lat -25kg, złoto kata ind. dziewcząt.

Arkadiusz Kwaśniewski dzięki zaangażowaniu na treningach osiąga wysokie wyniki sportowe w karate w barwach Inochi Gniezno. W tym roku zdobył między innymi tytuł Mistrza Polski w Karate w konkurencji kumite oraz zdobył pierwsze miejsce w Pucharze Polski. Podczas międzynarodowego turnieju Karate Shotokan- CUPRUM CUP 2018 wywalczył pierwsze miejsce pokonując w finale zawodnika z Czech. Wywalczył także 1 miejsce podczas Pucharu Polski w Karate Olimpijskim.

Damian Stalkowski to młody żużlowiec, zawodnik Startu i wychowanek Polonii Bydgoszcz. Wraz z kolegami z drużny zdobył w tym sezonie brązowy medal Młodzieżowych Drużynowych Mistrzostw Wielkopolski. Damian Stalkowski w sezonie 2018 wystąpił w pięciu spotkaniach drużyny Car Gwarant Startu Gniezno. Osiągnął w nich średnią 0,929/bieg pozostając nieco w cieniu Norberta Krakowiaka i Maksymiliana Bogdanowicza, którzy tworzyli podstawową parę młodzieżowców czerwono-czarnych w rozgrywkach Nice 1 Ligi Żużlowej. W osiągnięciu lepszego rezultatu stanęła na przeszkodzie kontuzja nogi. Wymieniona trójka ma za sobą dobry sezon w rozgrywkach Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów - jako Aforti Start Gniezno zajęli piąte miejsce w gorzowskim finale. Teraz, kiedy Norbert Krakowiak i Maksymilian Bogdanowicz zdecydowali się na występy w klubach z PGE Ekstraligi przed Damianem Stalkowskim otwiera się szansa na regularne występy w zespole ligowym.

Damian Stalkowski trafił z Bydgoszczy do Gniezna przed sezonem 2017. Kibice w Grodzie Lecha kolejny rok będą oglądać tego młodzieżowca w czerwono-czarnych barwach. Na tę chwilę jest najbardziej doświadczonym młodzieżowcem w kadrze trzeciej drużyny Nice 1 Ligi Żużlowej sezonu 2018. “Zostaję w Gnieźnie, mam tutaj bardzo dobre warunki do jazdy. Teraz będę miał pewniejsze miejsce w składzie. Oby zdrowie dopisało, a nie tak jak w zakończonym sezonie kiedy to miałem kontuzję. Ten spokój zaprocentuje, dzięki temu będę mógł się rozwijać - mówi młodzieżowiec gnieźnieńskiego Startu.

Pełną listę nominowanych i zasady plebiscytu można znaleźć TUTAJ.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani