Tylko Grunwald ograł Start

TS
Dwa zwycięstwa i jedną porażkę zanotowali w ostatnich dniach laskarze Startu. Lepsi od czerwono-czarnych okazali się tylko hokeiści Grunwaldu Poznań, ale to żadna niespodzianka, bo mistrzowie Polski w tym sezonie jeszcze nie przegrali meczu i z dużą przewagą prowadzą w tabeli I ligi.

W rywalizacji z absolutnym faworytem rozgrywek gnieźnianie nie mieli zresztą zbyt wiele do powiedzenia. Wprawdzie do przerwy było tylko 2:0 dla wojskowych, ale po zmianie stron goście dołożyli jeszcze kolejnych pięć bramek. Jedną z nich zdobył wychowanek Startu, który tej zimy został wypożyczony do Grunwaldu, Maciej Wejerowski.

Dużo bardziej zacięte było derbowe spotkanie Startu ze Stellą. Po pierwszej połowie tego meczu wydawało się, że gnieźnieńska święta wojna zakończy się pogromem Stelli. W drugiej odsłonie laskarze tego zespołu podjęli jednak walkę i zaczęli odrabiać straty. Z pięciu krótkich rogów wykorzystali jednak tylko jeden i ostatecznie zespół trenera Rafała Grotowskiego uległ czerwono-czarnym 3:4.

W innych meczach Start pokonał na wyjeździe Gąsawę, a Stella w karnych przegrała w Siemianowicach. W ten weekend obie gnieźnieńskie drużyny zagrają po jednym spotkaniu. Start w niedzielę o godz. 12.00 zmierzy się na własnym boisku z Pomorzaninem Toruń, natomiast Stella tego samego dnia o godz. 11.00 zagra w Poznaniu z AZS Politechniką.

Wyniki
Start Gniezno - Stella Gniezno 4:3 (4:0), LKS Gasawa - Start Gniezno 2:4 (1:2), Siemianowiczanka - Stella Gniezno 1:1 (0:0) karne 2:1, Start Gniezno - Grunwald Poznan 0:7 (0:2)