Automobilklub Wielkopolski Delegatura Gniezno - Rajd Wiosenny Łubowo-Uzarzewo

Paweł Brzeźniak
Paweł Brzeźniak
Udostępnij:
W sobotę, 23 kwietnia 2022 roku Automobilklub Wielkopolski Delegatura Gniezno zorganizował Rajd Wiosenny 2022 "Zielono mi" na trasie Łubowo-Pobiedziska-Uzarzewo.

Automobilklub Wielkopolski Delegatura Gniezno - Rajd Wiosenny Łubowo-Uzarzewo

Trasę rajdu należało przejechać zgodnie z opisem dostarczonym załogom przez organizatora na starcie do imprezy. Zadaniem uczestnika na trasie jest pobranie wiz PKP (Punktów Kontroli Przejazdu) służących do oceny prawidłowości przejazdu i dokonania klasyfikacji oraz zgłoszenie w wyznaczonym czasie na PKC (metę).

PKP-y były zapisywane w kolejności pojawienia się do karty drogowej. Ponadto, zadaniem załogi było wykonanie prób szybkości, rozwiązanie testu tematycznego oraz BRD i pomocy przedmedycznej oraz wykonanie prób rekreacyjnych oraz udzielenie prawidłowych odpowiedzi na pytania z trasy.

Rajd odbywał się w normalnym ruchu drogowym bez specjalnych uprawnień dla jego uczestników. Kierowcy zobowiązani byli do przestrzegania przepisów o ruchu drogowym, zasad bezpiecznej jazdy, stosowania się do poleceń organizatora oraz sędziów.

Uczestnikami rajdu były załogi składające się z kierowcy i pilota zrzeszonych, jak i niezrzeszonych w Automobilklubie Wielkopolskim, poruszające się samochodami osobowymi lub ciężarowymi o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5t. Dozwolone były osoby towarzyszące.

Przebieg rajdu

I etap (55 km) – łączny czas przejazdu 150 min
3 próby samochodowe (SZ)
4 próby rekreacyjne (PR)
test z BRD i pomocy przedmedycznej
test tematyczny oraz pytania z trasy rajdu

Zwycięzcą rajdu została załoga, która uzbierała najmniej punktów karnych. W przypadku równej ilości
punktów karnych o miejscu decyduje kolejno: łączny wynik prób samochodowych, suma punktów za przejazd trasy,
spóźnienia na PKC. Finalnie najlepsza była załoga w składzie Dariusz Tomaszkiewicz i Joanna Dimke z Poznania przed Jackiem i Jakubem Nowakowskimi z Kępna oraz Robertem i Małgorzatą Puk z Gniezna.

Za zajęcie pierwszych trzech miejsc, w klasyfikacji końcowej imprezy, przewidziano puchary honorowe dla kierowcy i pilota. Dla pozostałych uczestników przewidziano drobne nagrody rzeczowe.

Celem organizatorów było: propagowanie turystyki samochodowej i zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, podnoszenie umiejętności orientacji w terenie i wiedzy krajoznawczej, doskonalenie znajomości przepisów bezpieczeństwa w ruchu drogowym i pomocy przedmedycznej, promowanie lokalnych atrakcji turystycznych, a także nabór nowych uczestników do turystycznych imprez samochodowych.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Mistrzostwa w Polsce zwiększą popularność strzelectwa i rugby

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie