Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Imieniny Gniezna 2022. Jakie atrakcje są przewidziane?

Informacja prasowa
arch.
Imieniny Gniezna 2022. Jakie atrakcje są przewidziane? Święto miasta odbędzie się pod koniec kwietnia. Czego możemy się spodziewać w tym czasie w przestrzeni Gniezna?

Imieniny Gniezna 2022

Po spowodowanej koronawirusem, dwuletniej przerwie, w pierwszej stolicy Polski powracają obchody imienin patrona Gniezna – św. Wojciecha. 23 i 24 kwietnia planowane są miejskie atrakcje: uliczny jarmark oraz przegląd „Adalbertus”.

Miejski Ośrodek Kultury już od lutego prowadził nabór zgłoszeń na stoiska handlowe, które w tym roku zlokalizowane będą w nieco innym układzie. Ze względu na trwającą przebudowę siedziby MOK przy ulicy Łubieńskiego, zostanie ona wyłączona z Jarmarku - jej miejsce zajmie natomiast ulica Sienkiewicza, która utworzy przedłużenie wykorzystywanego od kilku lat ciągu Mickiewicza-Chrobrego.

Łącznie ulice wypełni ponad 120 straganów. Oferowany asortyment będzie bardzo różny – oprócz dominujących jak zawsze zabawek, nie zabraknie także rękodzieła, wyrobów regionalnych oraz food-trucków. Sprzedaż na Jarmarku Świętego Wojciecha będzie odbywała się w sobotę w godzinach 10-20 oraz w niedzielę w godzinach 10-18.

Oprócz straganów, w wojciechową sobotę na ulicy Łubieńskiego - przy pomniku świętego - od godz. 11 będzie odbywał się Przegląd Piosenki Religijnej „Adalbertus”. Na scenie zaprezentują się chóry i zespoły prezentujące muzykę chrześcijańską – wszystkie grupy zainteresowane udziałem w konkursie mogą przesyłać swoje zgłoszenia do 8 kwietnia – formularze zgłoszeniowe i regulamin dostępne są na stronie internetowej mok.gniezno.pl

Podczas całego imieninowego weekendu, w wybranych sklepach i cukierniach na terenie miasta będzie można także nabyć gnieźnieński przysmak – „Wojciacho”.

W okresie 23-24 kwietnia przewidziane są także uroczystości kościelne. W sobotę o 13:30 w katedrze odbędzie się msza św. z udziałem misjonarzy i młodzieży, a o 19:30 powitanie Obrazu Jasnogórskiego i nieszpory o św. Wojciechu. Wieczorem planowana jest procesja do kościoła św. Michała. W niedzielę o 9:15 czeka nas procesja i o 10:00 msza na placu św. Wojciecha.

od 7 lat
Wideo

Jak czytać kolory szlaków turystycznych?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gniezno.naszemiasto.pl Nasze Miasto